Tohle jsou studenti z Portugalska, Itálie, Litvy, Turecka, Polska i Česka. Společně během několika dní diskutovali o možnostech podnikání ve svých zemích a bavili se o finanční gramotnosti.
Pavel Vítek, předseda Silesian Society for Solidarity: "Účastníci se nebaví jen o finanční gramotnosti, ale i udržitelném podnikání, daních, vyzkouší si různé simulační ekonomické hry které je seznámí třeba s inflací, a tím pádem se mohli tímto neformálním vzděláváním jeden od druhého učit."
Například finanční gramotnost v Polsku se vyučuje na odborných středních školách jen jeden rok a to ještě před 18. rokem. Často pak v průběhu dalších let tyto vědomosti lidé zapomenou.
Magda Laskowska, studentka z Polska: "Poláci musí hlavně hledat informace a rady o financích, daních a dalších ekonomických tématech na internetu nebo z odborných časopisů. Mělo by se to změnit, zvláště, když nedávno vyšla zpráva o tom, co Poláci vědí o daních. Ukázalo se, že hodně lidí neví o základních poplatcích, nejsou si vědomi, že když denně kupují potraviny a služby, že platí DPH."
O úrovni podnikání v Itálii se s ostatními podělil i mladý Ind studující počítačové inženýrství v Turíně.
Harsh Kumar, student z Itálie: "Můžu srovnat podnikání v Indii a Itálii. V Indii je obtížnost daleko vyšší, nicméně existují odvětví, kde Indie není až tak pozadu a v mnohém Itálii dohání. Nejsilnějším odvětvím pro podnikání v obou zemích je obor IT.”
V Petrovicích u Karviné šlo o druhý projekt, který se uskutečnil v posledních dvou měsících. Programy financuje EU a Dům zahraničí spolupráce ČR v rámci programu Erasmus+.