Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Školy v kraji dostaly peníze na digitalizaci

Základní a střední školy v Moravskoslezském kraji dostaly na digitální učební pomůcky celkem 78,3 milionu korun. Tyto evropské peníze mají inovovat vzdělávání a rozvíjet informatické myšlení žáků.

Pokročilé učební pomůcky si tak budou moci pořídit školy, které už vyučují nebo od nového školního roku budou vyučovat podle nového rámcového vzdělávacího programu, ve kterém ministerstvo využívání moderních technologií posiluje.

Pokročilé digitální technologie mohou velmi výrazně zvýšit kvalitu výuky na středních i základních školách. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy také v revidovaných rámcových vzdělávacích programech. Školy, které budou podle nich vyučovat, tak získaly podporu na nákup moderních digitálních učebních pomůcek a mobilních digitálních zařízení. Finance ministerstvo vyčlenilo z Národního plánu obnovy financovaného z evropského fondu Next Generation. Celkem 78,3 milionu korun bylo rozděleno mezi 28 škol zřizovaných krajem a 251 základních škol zřizovaných obcemi v regionu.

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: „Oblast IT je velmi důležitá, rozvíjí se obrovským tempem, takže finanční podpora z Národního plánu obnovy se hodí. IT je obor, který jde velmi rychle kupředu, takže ta podpora musí být kontinuální. Jsme rádi, že můžeme tyto peníze školám předat.“

Je dobře, že nákup digitálních technologií ve školách Evropská unie tak významně podpořila. Všichni doufají, že se bude tento program opakovat, aby se do něj mohly brzy zapojit i další školy v regionu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy