Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny Fajne rodiny dorazily i do MS vědecké knihovny

Dobrý den, vítám vás u Kulturního okénka TV Polar. Tentokrát se podíváme na Dny fajne rodiny, které probíhaly mimo jiné i v MS vědecké knihovně v Ostravě.

Dny Fajne rodiny jsou celoostravská akce, která probíhá v květnu a v červnu v mnoha různých organizacích. MS vědecká knihovna v Ostravě je jednou z nich.

Michaela Mrázová, lektorka MS vědecké knihovny: „My jsme se zapojili dvakrát do této akce. Otvíráme naši makerspace dílnu, ve které máme spoustu výukových robotů a 3D tiskárnu. Rodiny, které přijdou, si budou moci ty roboty vyzkoušet a zkusit si, jaké to je být programátorem. A jak se dají robotické pomůcky využívat ve výuce. Chodí k nám děti, které už tady byly se školou a přivedou s sebou třeba i rodiče a tráví tady spolu celé odpoledne.“

Proč to děláte?

Michaela Mrázová, lektorka MS vědecké knihovny: „Tímto reagujeme na změny, které se teď dějí ve školství, kde se informatika dostává stále více do popředí a snažíme se podporovat technicko-digitální gramotnost u žáků základních a středních škol. Tímto dostanou přístupnou formou i nějaké základy programování.“

Návštěvníci MS vědecké knihovny ocenili, že Dny fajne rodiny dorazily i sem.

anketa: návštěvníci MS vědecké knihovny
„Dozvím se něco nového, nemám možnost se s tím jinde setkat. Je to strašně fajn, že se konají takové akce.“
„Zkoušel jsem si malé roboty, chtěl jsem vyzkoušet něco, co jsem ještě v životě neviděl.“

Makerspace dílna MS vědecké knihovny bude veřejnosti přístupná během léta ještě několikrát, ale například 3D tiskárna je přístupná nepřetržitě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy