Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči museli evakuovat 27 lidí při požáru bytu ve Frenštátu pod Radhoštěm

Celkem pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo ve čtvrtek dopoledne u požáru bytu ve Frenštátu pod Radhoštěm. Hasiči museli evakuovat celkem 27 osob. Požár se naštěstí obešel bez zranění.

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena v 10:49 hod. Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů z Kopřivnice a Nového Jičína spolu s dobrovolnými kolegy z Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic a Kunčic pod Ondřejníkem. Hasiči kromě cisteren měli k dispozici i jednu automobilovou plošinu.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu hasiči zjistili, že se jedná o požár kuchyně ve 4. patře bytového domu. Pomocí jednoho proudu se hasiči pustili do boje s ohněm. Během zásahu museli hasiči současně i evakuovat z bytového domu celkem 27 osob. Žádná z evakuovaných osob neutrpěla během požáru žádné zranění. Po uhašení požáru hasiči provedli odvětrání zakouřených prostor, kontrolu sousedních bytů a následně i pomocí termokamery dohledávali případná skrytá ohniska."

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během 15 minut. Dalších 30 minut jim zabrala celková likvidace požáru. Příčina vzniku požáru je nyní v šetření vyšetřovatelů. Předběžná škoda byla vyčíslena na 230 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy