Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 15. 8. 2022

Moravskoslezský kraj aktuálně zajišťuje ubytování pro 6 981 obyvatel z Ukrajiny. Stále platí, že není problém ubytovat další, místa je dost, řádově asi 3 000 míst. Podle hejtmana ale další mírně přibývají. Některé kraje už KACPU zavřely, kraj to ale zatím nechystá. Pouze ho přesune z ostravské Černé louky do prostor na Dr. Malého. Kraj vyplatil 92 milionů korun všem, kteří ubytovali uprchlíky. Na pomoc Ukrajině dal přes 30 milionů korun. Od státu zatím nic nedostal a vše hradil ze svého. Čeká ale, že peníze by měly přijít.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Aktuálně máme u nás registrováno 22 871 lidí z Ukrajiny. KACPU je poměrně velké a má velké režijní náklady. Takže jsme se dohodli, že v průběhu září ho na Černé louce uzavřeme a vytvoříme nové, v menších prostorách. Máme vytipovanou lokalitu na Dr. Malého, to jsou bývalé prostory VŠB-TUO."

Denně se registruje v KACPU stále přibližně kolem 50 lidí. Krizový štáb se dotkl i epidemie covid-19.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Vy jste zaznamenali, že skutečně tady došlo k nárůstu. Teď je to asi tak, že je 300 nově nakažených denně. V červenci těch zaznamenaných bylo 6 930, což byl tedy oproti červnu enormní nárůst, asi pětinásobný. Bohužel trošku horší situace je v nemocnicích. Tam máme 149 pozitivních pacientů. To znamená, není to tak, že bychom si mohli oddychnout. Ale je to to, co říkám já, prostě covid je tady pořád s námi. Dobrá zpráva je, že nemá fatální dopady na zdravotnickou péči, jako to bylo v těch minulých letech."

Rozhodnutí ministerstva zdravotnictví je, že se zatím počítá s přijímáním doporučení a nepočítá se ani s otevíráním velkých očkovacích center. Záleží, jak se bude situace dál vyvíjet.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy