Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SPOLU pro Frýdek-Místek usilují o vznik rekreační zóny Soutok u řek Ostravice a Morávka

V roce 2020 vznikla studie na proměnu okolí soutoku řek Ostravice a Morávka ve Frýdku-Místku. Kolem by mohly vzniknout nové pláže a rekreační odpočinková zóna pro děti i dospělé. Realizaci by rádo v budoucnu uvedlo v život uskupení SPOLU pro Frýdek-Místek.

Jez Riviera poblíž soutoku Ostravice a Morávky ve Frýdku-Místku má projít zhruba do čtyř let velkou rekonstrukcí za 80 milionů korun.

Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry: "Nový stupeň je navržen bezprostředně pod stávajícím objektem, který zanikne. Jeho výška bude 2,8 m, délka 44,1 m včetně nového rybochodu s největší hloubkou ve vývaru 1,3 m."
Marcel Sikora (KDU-ČSL), lídr kandidátky SPOLU, zastupitel Frýdku-Místku: "My bychom rádi na tuto investiční akci navázali a chtěli bychom kolem řeky Ostravice právě novou odpočinkovou zónu, která by zahrnovala zábavné zóny pro děti, byly by tady pláže, slunící plochy, také brouzdaliště pro děti."

Rekonstrukce jezu vychází právě z tohoto projektu, na který byla v minulosti zpracována studie.

Miroslav Janoviak, kandidát do zastupitelstva Frýdku-Místku: "V roce 2020 byla pořešena studie, kterou jsme řešili s panem architektem Horským, který je tady odsud z Frýdku-Místku a vzniklo komplexní řešení celé této lokality. Následně, abychom věděli, že tato studie je realizovatelná, tak jsme ji představili Povodí Odry. A to nám řeklo ano, toto má hlavu a patu a nám se líbí řešení jezu. A my bychom chtěli dál pokračovat v architektonickém řešení jezu."

Součástí vizí je také plán o vybudování nové bezpečnější stezky pro chodce, aby se vyhnuli cyklistům. Otázkou ale zůstává, jak složité bude celou myšlenku v budoucnu prosadit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy