Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti procházely v archeoparku temnou stezkou plnou přízraků a strašidel

Tak trochu jinou prohlídku připravili pro děti a jejich dospělý doprovod pracovníci Muzea Těšínska, když je v Archeoparku v Chotěbuzi pozvali na Noc přízraků.

Večerní stezka odvahy byla opravdu strašidelná. Děti procházely vyznačenou stezkou a plnily nejrůznější úkoly, aby získaly indicie, které v cíli proměnily v odměnu.

Daniel Dluhoš, návštěvník: “Přijeli jsme z Havířova s mamkou, bráchou a kamarádem. Hodně mě vylekal hejkal.”

Strašidelná trasa začínala už u pokladny. Ti odvážnější pak mohli vyjet na terasu výtahem, ve kterém byly kosti, krev a velcí pavouci. S aranžováním si dali pracovníci muzea opravdu záležet.

Tomáš Fiala, návštěvník: “My jsme přijeli z Třince Gutů cíleně na tuto akci,. vzali jsme všechny naše čtyři děti a bylo to parádní. Já jsem se bál asi nejvíc. Děti byly šikovné.”

Stezka odvahy vedla lesem poblíž historické akropole. Na děti tam čekaly úkoly a také různá strašidla.

Eliáš Matušek, návštěvník: “My jsme taky přijeli z Havířova s mamkou a taťkou a asi ten hejkal mě tady vylekal vystrašil. Plnili jsme různé úkoly. Například jsme házeli kroužky na klacky zabodnuté v zemi. Stále to za a určitě zase přijedeme.”

Několik úkolů musely děti splnit také přímo ve slovanské akropoli. Společně s čarodějnicí vařily omlazující lektvar, mlely mouku a ve finále odhalovaly klíčové slovo pro získání odměny.

Další akce se bude v archeoparku konat už ve středu 28. září, kdy se koná Svatováclavský den.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy