Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Paraglidista spadl při startu na Javorovém vrchu a skutálel se ze svahu

V Beskydech na Javorovém vrchu u Třince spadl další paraglidista. 49letému pilotovi cizí státní příslušnosti se nepovedl start a po pádu se skutálel dolů po svahu. Záchranáři ho vrtulníkem transportovali do třinecké nemocnice.

Po čtvrtečním zásahu u zraněného paraglidisty byli ostravští letečtí záchranáři voláni k dalšímu podobnému zásahu v Beskydech opět v neděli. Před patnáctou hodinou převzali operátoři tísňové volání, i tentokrát z lokality Javorového. Devětačtyřicetiletý muž cizí státní příslušnosti spadl při startu paraglidu z vrcholu kopce a skutálel se dolů po svahu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Prvotně byl ošetřen členy Horské služby Beskydy. Z prudké sjezdovky jej však nebylo možno dopravit dolů ze svahu pozemní cestou a k zásahu proto odstartovali letečtí záchranáři. Ke zraněnému byl za pomoci palubního jeřábu spuštěn lékař, který prvotním vyšetřením zjistil poranění hlavy a klíční kosti."

V podvěsu byl muž vrtulníkem přepraven nejprve na vrchol Javorového a odtud po dalším zajištění transportován do nemocnice Třinec - Sosna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy