Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na rybnících Pod Hurou ve Výškovicích proběhl první výlov po jejich revitalizaci

Rybníky pod Hurou ve Výškovicích prošly v letech 2020 až 2022 revitalizací a staly se oblíbeným volnočasovým areálem. Byly odbahněny, hráze byly zpevněny, nainstalován tady byl nový mobiliář a jeho součástí je i nové dětské hřiště a velké dřevěné molo. Momentálně je největší rybník bez vody.

Na rybnících Pod Hurou ve Výškovicích proběhl první výlov po jejich revitalizaci, která trvala dva roky a skončila letos na jaře.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Bylo sloveno více než 200 kg ryb. Část ryb byla převezena do revíru Výškovických tůní a Odra a další část do chovných rybníků v Polance nad Odrou.”

Mezi vylovenými rybami nebyly jen kapři, ale také okouni, cejni a plotice. Teď už se rybník opět pomalu napouští.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Rybník je součástí rekreační zóny a budeme proto napouštět již teďkom a nebudeme čekat do jara.!
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Rybníky jsou otevřeny nepřetržitě, to znamená, že budou otevřeny i v zimě a věříme, že i v této chladné sezóně budou příjemným místem k procházce. Na jaro a potom na léto budeme opět připravovat akce pro veřejnost ve spolupráci s místními spolky.”

Rybníky jsou stále v takovém stavu, v jakém byly předány lidem. Vandalové se jim naštěstí vyhýbají.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Jediné, co nás mrzí je, že zmizela fajfka našemu vodníkovi.”

Současné rybníky Pod Hurou vznikly po 2. SV. Plní zejména funkci akumulace povrchových vod a slouží k zadržování vody v krajině.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy