Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci Muzea trojmezí hledali poklad Černé kněžny

Celý MS kraj |

Trochu jinou prohlídku mohli zažít návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově. Pracovníci Muzea Těšínska, pod které jablunkovská pobočka spadá, pro ně připravili edukativně naučnou hru O poklad Černé kněžny. Do hry se zapojily nejen děti, ale i dospělí.

Lenka Waclawková, vedoucí Muzea trojmezí: “Návštěvníci plní různé úkoly. Máme 9 stanovišť, kde například skládají puzzle, hádají hádanky, nebo musí najít věc, která do té expozice nepatří. Až ta stanoviště projdou a s pomocí indicií vyplní tajenku tak jim Černá kněžna předá malou odměnu.”


Petra Studená, návštěvnice Muzea trojmezí: “Byla jsem tady s mamkou a babičkou. Přijely jsem z Dětmarovic a je to tady moc hezké. Úkoly mne bavily a některé byly těžké a jiné lehké. V tom sklepení to bylo docela těžké, ale nakonec jsme to uhádly.”
Eda Jež, návštěvník Muzea trojmezí: “Nejtěžší bylo asi to puzzle a nejlehčí bylo zjistit jméno medvěda.”
Antonie Ježová, návštěvnice Muzea trojmezí: “Museli jsme vlézt do jezevčího tunelu, abychom našli písmenko do tajenky, všechny úkoly byly lehké, ale dělal mi problém puzzle, na kterém byl obrázek šancí.”

Muzeum trojmezí v jablunkovském Knížecím domě je otevřeno jen velmi krátce, ale přesto se už díky svému modernímu pojetí stalo velmi vyhledávaným.

Lenka Waclawková, vedoucí Muzea trojmezí: “Přestože, jsme otevření teprve tři měsíce, počet návštěvníků se blíží ke čtyřem tisícům. Navštívili nás turisté z různých koutů České republiky, Polska a byli tady dokonce z Nového Zélandu. Všem se muzeum líbí, a to hlavně interaktivní prvky. Lidé si tady mohou na obrazovkách poslechnout hudbu, plnit kvíz nebo slyšet zvuky zvířat.”
Nahlásit chybu


K tématu

V jablunkovském Muzeu trojmezí jsou vystaveny historické chladné zbraně

14. května 2026 9:26 | Jablunkov | Libor Běčák

Zajímavá výstava chladných zbraní je k vidění v Muzeu trojmezí v Jablunkově. Vystaveny jsou bodáky, dýky nebo šavle od 14. století po II. světovou válku.

Několik stovek dětí navštívilo velikonoční akce Muzea Těšínska

5. dubna 2026 10:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Muzeum trojmezí v Jablunkově, Archeopark v Chotěbuzi a Historická budova Muzea Těšínska v Českém Těšíně patřily dětem a Velikonocům. Od Zeleného čtvrtka do Bílé soboty se děti mohly seznámit s velikonočními zvyky.

Hudba rozezněla expozice Muzea Těšínska. Historicky poprvé se tady uskutečnily hudební prohlídky

11. května 2026 13:33 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Muzeum Těšínska v Českém Těšíně nabídlo návštěvníkům netradiční zážitek. Historickými expozicemi je tentokrát neprovázel jen výklad průvodců, ale také živá hudba v podání žáků základní umělecké školy.


Mapa přístupnosti pomáhá nejen handicapovaným. Ostrava je rozdělena podle 3 barev

Ostrava je jedním z měst, kde se mohou handicapovaní, ale i senioři se zhoršenou mobilitou nebo maminky s kočárky orientovat pomocí mapy přístupnosti. Mohou si tak dopředu zjistit, jestli vše zvládnou sami a anebo budou potřebovat pomoc.

Muž se měl ukájet při sledování ženy a dítěte v Karviné. Policie hledá ženu i svědky

Dnes 11:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Měl sledovat ženu a její dcerku na hřišti a přitom se ukájet. Později měl maminku s holčičkou při procházce lesoparkem v Karviné sledovat i oslovit. Naštěstí dvojici pomohl náhodný svědek, který muže zahnal. Případem už se zabývají policisté, kteří hledají maminu, která to anonymně ohlásila na sociální síti a také další svědky.

Dobrovolníci zpříjemňují pacientům léčbu šálkem kávy. Ve FNO funguje již 8 let Kavárna života

Dnes 12:22 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Šálek kávy a vlídné slovo. I to může pomoci lidem, kteří podstupují náročnou léčbu. Ve Fakultní nemocnici Ostrava funguje na Klinice hematoonkologie Kavárna života, kde pacientům zpříjemňují čas dobrovolníci. Kavárnu již 5 let podporuje také Poruba.

Štěrkovna opět s našlapaným programem, pořadatelé oznámili první jména na příští rok

Dnes 14:15 | Celý MS kraj | Michal Slonina

Chinaski, Koller, Nohavica nebo Cristovao – to je jen pár jmen z letošního programu festivalu Štěrkovna Open Music. Ten do Hlučína opět nalákal tisíce návštěvníků a jinak to nebude ani příští rok. Organizátoři už zveřejnili první interprety.

Bazén je největší investicí Nového Jičína, která nekončí

Největší investiční akci města za posledních dvacet let byla rekonstrukce venkovního bazénu. Stála 110 milionů korun. Celkem ovšem do tohoto areálu, včetně krytého bazénu, směřovala od roku 2015 už téměř dvojnásobná částka.

Cizinka chtěla trvalý pobyt v Česku, koupila si falešnou jazykovou zkoušku

Dnes 9:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

150 tisíc korun dala za falešnou jazykovou zkoušku. Pak přišla žádat o trvalý pobyt v Česku. Cizinecké oddělení chtělo dokument ověřit a přišlo na podvod, který potvrdili ostravští cizinečtí policisté. Žena svého jednání lituje, ale teď jí hrozí až 3 roky vězení.

České softballstky na Italky recept nenašly a na ME U22 berou stříbro

Ostrava se opět prezentovala jako skvělý hostitel a pořadatel významné sportovní akce. V Arrows Parku v Porubě se uskutečnilo Mistrovství Evropy žen v softballu a česká reprezentace výborný výkon korunovala druhým místem. Atmosféra byla skvělá.

Nový lesopark ve Frýdeckém lese přinese relaxaci i poučení

Dnes 7:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Lesopark ve Frýdku prochází revitalizací. Ta bude mít několik fází a v následujícím příspěvku se dozvíte, jak bude tato nová relaxační zóna vypadat.

Ženu srazilo auto poblíž Šikmého kostela v Karviné, na místě zemřela

Včera 14:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na silnici směrem do Karviné se v sobotu za tmy pohybovala žena. V zatáčce ji srazilo auto. I když se jí snažili policisté a záchranáři intenzivně pomoct, bohužel zemřela. Okolnosti nehody nyní prověřují policisté.

Do Hradiště opět zavítal oblíbený kinematograf, promítá až do úterý

Včera 10:53 | Těrlicko | Libor Běčák

V krásném prostředí Sochařského parku a s panoramatickým výhledem na večerní Beskydy se v Těrlicku-Hradišti po roce opět koná čtyřdenní promítání Kinematografu bratří Čadíků.

Kůň zapadl do bahnitého terénu a nemohl se hnout, zachránili ho hasiči

Včera 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kůň upadl do bahnitého terénu při přechodu říčky v Dolní Lhotě u Ostravy. Nedokázal sám vstát a proto mu na pomoc přijeli hasiči. Skvěle sehraný tým ho šetrně postavil opět na nohy.

Cyklista skončil po střetu s autem v ohrožení života v nemocnici

Včera 12:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Řidička osobního auta se v Kunčicích pod Ondřejníkem střetla s cyklistou. Ten utrpěl po srážce zranění, které ho přímo ohrožovalo na životě. Vrtulník ho přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

V Havířově zachraňovali malou holčičku po pádu z okna paneláku

25. července 2026 18:53 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tříleté dítě zachraňovali v sobotu odpoledne v Havířově-Šumbarku poté, co vypadlo z okna ve 4. patře.

Tragická nehoda na Bílé. Jelen chtěl přeskočit motorkáře

25. července 2026 14:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžko uvěřitelná dopravní nehoda s tragickým koncem. V sobotu před polednem zemřel u Bílé na Frýdecko-Místecku 71letý motorkář. Střetl se s jelenem, který přebíhal přes silnici.

Táborová vedoucí plnila před tragickou dopravní nehodou úkol

25. července 2026 13:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Proč se taková tragédie stala? Proč vezla mladá řidička tak pozdě večer autem tři školačky? To jsou otázky, na které chce znát řada lidí odpověď. Bohužel se množí řada spekulací a odsuzujících komentářů od lidí, kteří neznají přesné okolnosti události.

Regionem opět projela veteránská Beskyd rallye Turzovka

25. července 2026 11:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Několika městy a obcemi regionu projela tradiční Beskyd rallye Turzovka. Lidé mohli vidět několik desítek pečlivě udržovaných automobilových veteránů.

Návštěvníci Muzea trojmezí hledali poklad Černé kněžny
Vydáno 6. listopadu 2022 11:34, Celý MS kraj, Libor Běčák
Trochu jinou prohlídku mohli zažít návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově. Pracovníci Muzea Těšínska, pod které jablunkovská pobočka spadá, pro ně připravili edukativně naučnou hru O poklad Černé kněžny. Do hry se zapojily nejen děti, ale i dospělí.

Lenka Waclawková, vedoucí Muzea trojmezí: “Návštěvníci plní různé úkoly. Máme 9 stanovišť, kde například skládají puzzle, hádají hádanky, nebo musí najít věc, která do té expozice nepatří. Až ta stanoviště projdou a s pomocí indicií vyplní tajenku tak jim Černá kněžna předá malou odměnu.”


Petra Studená, návštěvnice Muzea trojmezí: “Byla jsem tady s mamkou a babičkou. Přijely jsem z Dětmarovic a je to tady moc hezké. Úkoly mne bavily a některé byly těžké a jiné lehké. V tom sklepení to bylo docela těžké, ale nakonec jsme to uhádly.”
Eda Jež, návštěvník Muzea trojmezí: “Nejtěžší bylo asi to puzzle a nejlehčí bylo zjistit jméno medvěda.”
Antonie Ježová, návštěvnice Muzea trojmezí: “Museli jsme vlézt do jezevčího tunelu, abychom našli písmenko do tajenky, všechny úkoly byly lehké, ale dělal mi problém puzzle, na kterém byl obrázek šancí.”

Muzeum trojmezí v jablunkovském Knížecím domě je otevřeno jen velmi krátce, ale přesto se už díky svému modernímu pojetí stalo velmi vyhledávaným.

Lenka Waclawková, vedoucí Muzea trojmezí: “Přestože, jsme otevření teprve tři měsíce, počet návštěvníků se blíží ke čtyřem tisícům. Navštívili nás turisté z různých koutů České republiky, Polska a byli tady dokonce z Nového Zélandu. Všem se muzeum líbí, a to hlavně interaktivní prvky. Lidé si tady mohou na obrazovkách poslechnout hudbu, plnit kvíz nebo slyšet zvuky zvířat.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000034190/navstevnici-muzea-trojmezi-hledali-poklad-cerne-knezny