Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru dvojdomku v Lubojatech se zranily dvě ženy, jednu do nemocnice transportoval vrtulník

Dvě ženy se zranily při požáru rodinného dvojdomku v Lubojatech, části Bílovce. Na místě v pátek 23. prosince 2022 tam zasahovalo šest jednotek hasičů. Požár způsobil škodu za 900 tisíc korun. Jednu z žen transportoval do nemocnice vrtulník LZS Ostrava.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Operační středisko přijalo tísňový hovor o požáru v Lubojatech, okres Nový Jičín, v 8:39 hod. Na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Bílovce, spolu s nimi dobrovolné jednotky z Bílovce, Tísku a místních Lubojat.”

Podle hasičů byl dům silně zakouřený a uvnitř byla nulová viditelnost. Zasahovat proto museli v dýchací technice a na vyhledávání ohnisek požáru použili termokameru.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Požár o rozloze 5x9 metrů zasáhl polovinu rodinného dvojdomku, druhou polovinu se hasičům podařilo před plameny uchránit. Během zásahu hasiči z domu vynesli dvě propan butanové láhve, které chladili zbylým, neroztátým sněhem. Při pokusu o uhašení požáru majitelkou domu došlo k jejímu popálení a nadýchání se kouřem. Ženě hasiči poskytli kyslík a zajistili ji, spolu s druhou ženou, která se také nadýchala kouře, tepelný komfort ve svých zásahových vozidlech a zavolali záchrannou službu. Ta si po příjezdu obě ženy převzala do své péče. Jedna žena byla následně letecky transportována do fakultní nemocnice, druhou ženu odvezla sanitka na kontrolu do nemocnice v nedalekém Bílovci. Jelikož se požár z domu rozšířil i na půdní prostory a střešní konstrukci, museli hasiči na některých místech odkrýt střešní krytinu. Zásah hasičům komplikoval tající sníh, vítr a nízká teplota vzduchu.”

Velitel zásahu na místo povolal i posilové jednotky ze Studénky a Klimkovic, bylo totiž třeba vynosit všechny věci zasažené požárem.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Hasiči dostali požár pod kontrolu za necelou hodinu, další hodinu jim trvala likvidace požáru. Požár způsobil škodu za 900 000 korun, příčina je v šetření hasičů a policistů.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy