Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kopřivnicí otřásla exploze bytu. Zraněný, desítky evakuovaných i narušená statika

Desítky hasičů, záchranáři i policisté se sjeli ve čtvrtek večer do ulice Štramberská v Kopřivnici. Exploze tam totiž otřásla jedním z bytů. Jeden člověk se zranil, desítky evakuovali a hlášena je narušená statika bytu. Co přesně stálo za explozí, zjišťovali na místě policisté, později dorazil i pyrotechnik.

Ve čtvrtek večer otřásla před 20. hodinou bytem v Kopřivnici exploze. Na místo se okamžitě sjely desítky hasičů, záchranáři a policisté.

svědek: "Byla slyšet velká rána a během chvíle lidé vybíhali ven postupně z paneláku. Vzápětí přijelo plno hasičských aut, záchranáři i policie. Vůbec jsme nevěděli, co se děje."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Následkem exploze došlo ke zřícení příčky v daném bytě. Několik desítek osob bylo evakuováno ještě před příjezdem hasičů. V tuto chvíli jim poskytujeme zázemí a tepelný komfort. Dále čekáme na příjezd statika, aby byt zkontroloval."

Zjišťování příčin exploze si převzali na místě policisté.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "V jednom z bytů v Kopřivnici došlo k explozi. Jedna zraněná osoba byla předána zdravotníkům. Proběhla evakuace desítek osob z bytového domu. Složky IZS jsou stále na místě. Příčinou exploze se policie bude zabývat."

Podle informací, které má TV Polar k dispozici přímo z místa, bylo okolí kolem domu uzavřeno a dorazil také pyrotechnik. Pravděpodobně tak mohlo jít o explozi výbušnin nebo pyrotechniky. Ještě v 21:30 hodin na místě stále pracovali policisté a hasiči. Obyvatelům v tu dobu ještě nebylo umožněno se vrátit to svých bytů. Ve 22:15 statik rozhodl, že není třeba byt stabilizovat.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Místo zásahu si bude přebírat Policie ČR, která má na místě i pyrotechnika. Zůstáváme na místě s Policií, které jsme k dispozici."

Policisté budou na místě pracovat celou noc. Pravděpodobně bylo také rozhodnuto, že lidé se nebudou moci vrátit do svých domovů. Kolem 23. hodiny opouštěli s věcmi dům a museli se přemístit na místo dočasného ubytování.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Jakmile to okolnosti dovolí, proběhne ohledání místa exploze za účasti policejních pyrotechniků a kolegů z odboru kriminalistické techniky a expertiz. Policisté jsou v kontaktu se samosprávou a statikem. Budeme pracovat na místě zřejmě celou noc."

Televizi Polar se podařilo zjistit, že 29letý zraněný muž měl v bytě vyrábět pyrotechniku, která během toho explodovala. Je možné, že v domě se tak nachází více nebezpečných látek a věcí.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy