Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Dolní Lhotě uhořeli v chatce dva lidé. Specialisté pátrají po příčině požáru

V úterý odpoledne se v Dolní Lhotě na Ostravsku odehrála tragédie. Hasiči byli přivoláni k uhašení požáru chaty, což se jim rychle podařilo, ale v troskách budovy bohužel našli dvě lidská těla. Jak oheň vznikl, musí vyšetřit odborníci.

V úterý o půl šesté odpoledne vyrazili hasiči k požáru chaty v Dolní Lhotě u Ostravy. Kromě dvou profesionálních jednotek byly přivoláni i dobrovolní hasiči přímo z Dolní Lhoty a nedaleké Velké Polomi. Při jejich příjezdu už byla celá chata v plamenech. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "Hasiči po příjezdu na místo události nasadili k likvidaci požáru objektu o půdorysu přibližně 7×6 metrů tři vodní proudy, pracovali v dýchací technice a s termokamerou. Použili rovněž přetlakovou ventilaci."

Při požáru se propadla střecha objektu, zhroutily se i některé jeho obvodové zdi. Jednu ze zbývajících hasiči museli strhnout. Pomáhali termokamerou a museli vynést i propanbutanovou láhev. V průběhu zásahu našli hasiči v troskách domu dvě ohořelá lidská těla bez známek života. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "V současné době nelze sdělit bližší informace ke vzniku požáru. Dnes dopoledne bylo provedeno ohledání místa zahoření z důvodu zjištění vzniku a příčiny požáru. Toto proběhlo ve spolupráci s hasiči za účasti přizvaných policejních specialistů z odboru kriminalistické techniky a expertíz z oboru chemie a elektro, včetně psovoda se služebním psem na vyhledávání akcelerantů. Na místě bude přítomen také soudní lékař."

Co bylo příčinou požáru musí určit vyšetřovatelé ve spolupráci s hasiči. Bylo zjištěno že obětmi se stali 54 letá žena a 64letý muž, kteří byli partnery a chatu měli pronajatou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy