Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná se opět zapojila do projektu Ledová města, letos nabídla i curling

Karviná se už podruhé jako jediné město v Moravskoslezském kraji připojila do celorepublikové akce nazvané Ledová města. Nabízí dětem z různých koutů republiky příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi jednotlivých měst, které často znají jen ze školních učebnic.

Pět měst v České republice umožňuje o tomto víkendu opět po roce prostřednictvím organizace Pionýr navštívit různé instituce a to výhodně nebo zdarma prostřednictvím takzvaných ledových karet. Ani letos nechybí Karivná, jako jediné město v MSK.

Kateřina Jachymčáková, hlavní organizátorka akce: "Nejlépe se děti učí tím, co uvidí, co si osahají, co můžou zažít na vlastní kůži, proto jsme se rozhodli zapojit pět měst a seznámí se s historií, s architekturou, s různými zajímavostmi konkrétních měst.”

Mezi zajímavé aktivity patřil i carling na zimním stadionu.

anketa: účastníci akce Ledová města: "Jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet ten curling. A zaujalo mě to no." "Viděl jsem to v televizi a vyzkoušel si to s kámošem a jsem za to rád."

Celá akce vyvrcholí v sobotu v 15 hodin Ledovým koncertem v MěDK.

Kateřina Jachymčáková, hlavní organizátorka akce: "Vystoupí na něm nejen děti z naší přípravné třídy, ale i malí hasiči z Doubravy, budou tam taneční soubory z Petřvaldu, z Karviné a i žáci ZUŠ B. Smetany v Karviné."

Ledový koncert oživí svým vystoupením i regionální zpěvačka Kaczi. Ledové karty jsou k dispozici v Městském informačním centru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy