Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Loupežné přepadení v Ostravě-Porubě, skupina mužů napadla nájemníka bytu

Celý MS kraj |

Ruch, bouchání do dveří a skupinka zvláštně se chovajících mužů uvnitř domu - to vše zaujalo jednoho z obyvatel domu v Ostravě-Porubě na začátku června. Díky jeho oznámení se na místo rychle dostavila policie. Parta si totiž zřejmě šla vyřídit účty a podařilo se jí vniknout do bytu, kde muži napadli nájemníka. Vše skončilo loupežným přepadením, vydíráním a následně i obviněními.

video: PČR

Skupinka muže napadla, domáhala se peněz a došlo i na výhrůžky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Jeden z nich mu měl dokonce dávat ultimáta, že pokud mu peníze nedá, přijdou znovu. Další podezřelí měli mezitím prohledat byt, vzít například technický průkaz od vozidla, šipky, brýle a nakonec po samotném incidentu všichni z místa odešli.”
Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Díky rychlému oznámení na tísňovou linku byli během několika minut na místě policisté z obou porubských obvodních oddělení. Přestože muži tvrdili, že se ničeho nedopustili, strážci zákona disponovali informací, že měli násilně vniknout do bytu poškozeného. Všech sedm osob si převzali kriminalisté. Na základě výpovědí, vyhodnocených kamerových záznamů a dalších zjištění bylo zřejmé, že sedm mužů ve věku od 20 do 47 let se pod záminkou návštěvy dostali do vnitřních prostor bytového domu a poté měli násilně vniknout do bytu, kde poškozený bydlel i s kamarádkou.”

Všech sedm mužů si od komisaře 4. oddělení obecné kriminality Ostrava vyslechlo obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a trestného činu porušování domovní svobody. Jeden z nich, který měl poškozenému dávat ultimáta ohledně peněz, navíc čelí i obvinění za vydírání.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Komisař na tři z obviněných mužů podal podnět na vzetí do vazby, který však soudem nebyl akceptován. Všichni obvinění mají záznam v rejstříku trestu. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.”
Nahlásit chybu


K tématu

Muž se zbraní přepadl večerku v Bohumíně, hledá ho policie

17. května 2023 11:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Maskovaný muž s dlouhou střelnou zbraní přišel do večerky v Bohumíně a požadoval peníze. Prodavačka mu vydala přes 9 500 korun a lupič utekl. Nyní ho hledá policie, která žádá o pomoc i veřejnost.

Muž přepadl čerpací stanici v Českém Těšíně, obsluhu ohrožoval nožem, policie ho dopadla druhý den

5. června 2023 9:12 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Kriminalistům na Karvinsku se podařilo vypátrat a zatknout muže, který v Českém Těšíně přepadl benzinovou stanici. V poutech skončil do druhého dne od spáchání loupeže. Obsluhu stanice ohrožoval nožem kvůli pár tisícovkám.

Loupežné přepadení v Ostravě: zloděj bezbranné seniorce znemožnil pohyb a vybral jí batoh

4. prosince 2023 8:35 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policistům se podařilo vypátrat muže, který v jednom z ostravských obchodů okradl seniorku (82). Incident se stal v momentě, kdy žena už chtěla odejít z vestibulu. Zezadu k ní přistoupil neznámý muž a silou znemožnil pohyb.


Ostravské děti mohou zase vyrazit na čerstvý vzduch. Letos město vyčlení 27 milionů kč

Ostrava znovu podpoří ozdravné pobyty pro děti z mateřských a základních škol. Letos pro tyto účely město připravilo 27 milionů korun a díky tomu mohou děti za čistým ovzduším třeba do Beskyd nebo Jeseníků.

Provoz na D1 před Ostravou půl roku omezí oprava mostu, další se opravuje v opačném směru

Dnes 9:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nejbližších 5 měsíců budou muset řidiči strpět omezení na dálnici D1, kde na 340. kilometru ve směru na Ostravu probíhá celková rekonstrukce mostů.

Ostravané tvoří prostor. Podpořeno bylo dalších 5 projektů

V Ostravě už několik let funguje oblíbený dotační program, který umožňuje obyvatelům města zvelebit si okolí svého bydliště. Nese název Tvoříme prostor a v těchto dnech zastupitelé schválili dalších 5 zajímavých projektů.

Většina věřitelů schválila restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Dnes 14:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Věřitelé společnosti Liberty Ostrava schválili restrukturalizační plán. Hlasovalo pro něj více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent, která je potřebná pro schválení restrukturalizace.

Komisariát MP v Balzacově ulici se bude stěhovat

Už příští týden se otevře zrekonstruovaná budova pro městskou policii v Kubelíkově ulici. Právě zde se přestěhuje komisariát z Podlesí. Přípravy si vyžádají částečné omezení provozu.

Žena se poranila o jehlu v zahradnickém substrátu, testy budou trvat rok

Velmi nepříjemná událost se stala jedné zaměstnankyni Muzea Těšínska. Při práci v archeoparku se poranila o injekční jehlu, která byla v zahradnickém substrátu. Žena teď podstupuje testy, zda není nakažená některou z infekčních nemocí.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Včera 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Auto bez řidiče se rozjelo z parkoviště do silnice. Zastavili ho dva policisté

Dnes 15:36 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Doslova ve správnou chvíli na správném místě byla dvojice policistů z dopravního inspektorátu Nový Jičín. Stáli na parkovišti v Rybí, když se před nimi najednou samo rozjelo nezabrzděné auto bez řidiče. Okamžitě vyběhli z policejního vozu a rozjeté auto zastavili vlastními silami. Zabránili tak možné nehodě, protože auto by jinak neřízeně vjelo přímo na hlavní silnici.

Podvodníci připravili několik lidí na Opavsku o téměř milion korun

Včera 14:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podvodů na internetu a po telefonu stále přibývá. Kriminalisté na Opavsku aktuálně prověřují případy několik případů, kdy se lidé nechali zlákat na výhodné investice, falešný přeplatek na daních nebo také na osobní setkání, inzerci, či přesvědčení o napadení osobního účtu v bance. Podvodníci tak připravili důvěřivé lidi dohromady o téměř milion korun. Vypátrat takové podvodníky je téměř nemožné. Policie proto stále varuje veřejnost, aby byla obezřetná.

V archeoparku se lidé seznámili s bohy a démony Slovanů

Návštěvníci Archeoparku v Chotěbuzi se mohli seznámit s Bohy a démony, kteří kdysi provázeli životem Slovany. Přednášku zpestřila ukázka replik nálezů z celé Evropy.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

14. dubna 2024 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

14. dubna 2024 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Loupežné přepadení v Ostravě-Porubě, skupina mužů napadla nájemníka bytu
Vydáno 21. června 2023 9:55, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Ruch, bouchání do dveří a skupinka zvláštně se chovajících mužů uvnitř domu - to vše zaujalo jednoho z obyvatel domu v Ostravě-Porubě na začátku června. Díky jeho oznámení se na místo rychle dostavila policie. Parta si totiž zřejmě šla vyřídit účty a podařilo se jí vniknout do bytu, kde muži napadli nájemníka. Vše skončilo loupežným přepadením, vydíráním a následně i obviněními.

video: PČR

Skupinka muže napadla, domáhala se peněz a došlo i na výhrůžky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Jeden z nich mu měl dokonce dávat ultimáta, že pokud mu peníze nedá, přijdou znovu. Další podezřelí měli mezitím prohledat byt, vzít například technický průkaz od vozidla, šipky, brýle a nakonec po samotném incidentu všichni z místa odešli.”
Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Díky rychlému oznámení na tísňovou linku byli během několika minut na místě policisté z obou porubských obvodních oddělení. Přestože muži tvrdili, že se ničeho nedopustili, strážci zákona disponovali informací, že měli násilně vniknout do bytu poškozeného. Všech sedm osob si převzali kriminalisté. Na základě výpovědí, vyhodnocených kamerových záznamů a dalších zjištění bylo zřejmé, že sedm mužů ve věku od 20 do 47 let se pod záminkou návštěvy dostali do vnitřních prostor bytového domu a poté měli násilně vniknout do bytu, kde poškozený bydlel i s kamarádkou.”

Všech sedm mužů si od komisaře 4. oddělení obecné kriminality Ostrava vyslechlo obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a trestného činu porušování domovní svobody. Jeden z nich, který měl poškozenému dávat ultimáta ohledně peněz, navíc čelí i obvinění za vydírání.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Komisař na tři z obviněných mužů podal podnět na vzetí do vazby, který však soudem nebyl akceptován. Všichni obvinění mají záznam v rejstříku trestu. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000037839/loupezne-prepadeni-v-ostraveporube-skupina-muzu-napadla-najemnika-bytu