Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Policisté natočili nouzové přistání a záchranu horkovzdušného balónu v Ostravě

Policisté v pondělí zveřejnili video ze záchrany horkovzdušného balónu, který musel nouzově přistát v Ostravě. Během manévrování mezi domy navíc narazil do školní budovy a byl poškozený i od kolize se stromem.

video: PČR

Policisté se o problémech horkovzdušného balónu dozvěděli od muže, který zavolal na tísňovou linku. Uvedl, že ve vzduchu spatřil horkovzdušný balón, který měl zavadit o větve stromu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Následně se ukázalo, že balón také narazil do budovy školy na ulici Zelená v Mariánských Horách. Policisté okamžitě zareagovali a pomocí lana, které jim hodil pilot, jej začali stahovat dolů a po krátké chvíli se jim podařilo balón s lidmi bezpečně dostat na zem, a to poblíž křižovatky u Vodárny. V balónu nakonec bylo 26 lidí včetně pilota a stevardky. Nikdo neutrpěl zranění.”

Podle policejní mluvčí se šestadvacetiletý pilot podrobil zkoušce na alkohol a další návykové látky, oba testy byly negativní.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.”
Nahlásit chybu


K tématu
PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail