Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinském Novém domově se senioři bavili Vinobraní

Celý MS kraj |

Pro klienty Nového domova uspořádalo vedení společně se sociálními pracovnicemi tradiční Vinobraní, které k podzimu neodmyslitelně patří. Senioři si odpoledně plné zábavy užívali se svými blízkými.

Klienti karvinského Nového domova se společně s rodinnými příslušníky, ošetřovatelkami i sociálními pracovnicemi bavili u tradičního Vinobraní. K poslechu i tanci jim hrála živá hudba.

Daniel Rychlík, ředitel Nového domova: "Podzim, víno, patří k sobě, naši klienti to mají rádi. Někteří vínečko, někteří jen Vineu, ale důležité je, že je zábava a mají trochu změnu.”

Každoročně je zajištěn i bohatý hudební program vystoupení. O ta se postaraly místní seniorky a také děti z Mateřské školky U Vilíka.

Potlesk si zasloužily i seniorky, které za doprovodu jiného žánru muziky předvedly jednoduchou choreografii na téma Vinobraní.

Petra Vaňková, aktivizační sociální pracovnice: “Si rády zatancují i když jim to už prakticky ruce nohy nedovolí.”

Vystoupení sledovali i hosté z řad zřizovatele, poprvé na Vinobraní Nového domova zavítal i hejtman MSK.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Velký obdiv personálu, který připravoval tuto akci pro seniory našeho kraje, protože stojí to spoustu energie, úsilí, ale hlavně to ti lidé dělají ze srdce a to je nesmírně cenné."

Do konce roku je pro seniory připraveno ještě několik společných aktivit a akcí, na které se už teď mohou těšit.

Nahlásit chybu


K tématu

Seniortaxi je ve Frýdku-Místku velmi oblíbená služba. Město ji neustále vylepšuje

17. března 2025 11:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Služba Seniortaxi funguje ve Frýdku-Místku od roku 2020. Lidé starší 70 let ji využívají například pro cesty k lékaři, na úřad nebo do knihovny. Služba je dostupná i v místních částech a město ji kvůli oblíbenosti postupně rozšiřuje.

Turnaj v badmintonu potěšil aktivní seniory ve Frýdku-Místku

20. března 2025 13:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Už popáté uspořádali Aktivní senioři České republiky ve Frýdku-Místku badmintonový turnaj. Ve sportovní hale se sešli sportovci seniorského věku, kteří pravidelně trénují a rozhodně nepostrádají soutěžního ducha.

Senior Expres Poruba má za sebou rekordní rok. Taxíky najezdily přes 62 000 km

26. března 2025 15:06 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senior Expres v Ostravě-Porubě má za sebou nejúspěšnější rok. O tom, že si senioři službu oblíbili a stále přibývají noví uživatelé, svědčí rekordní čísla. Po změně provozovatele se navýšil počet jízd o 60 %.


V Dolní Lomné hořel rodinný dům, zásah trval přes pět hodin

Včera 22:43 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Hasiči v sobotu 14. března odpoledne zasahovali u požáru rodinného domu v Dolní Lomné. Na místo vyjely profesionální jednotky z Třince, Nošovic a Českého Těšína i dobrovolní hasiči z okolních obcí. Událost se obešla bez zranění, příčina i výše škody jsou zatím v šetření.

Rekonstrukce koníren a stavba inhalatoria v parku Boženy Němcové pokračuje dle harmonogramu

Včera 7:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Rekonstrukce objektu zámeckých koníren a stavba nového solankového inhalatoria v parku Boženy Němcové je v plném proudu. Přestože bylo velmi náročné zhostit se úkolu rekonstrukce historické stavby, vše probíhá dle předem stanoveného harmonogramu.

Hasiči zasahují u požáru lesa v Návsí, museli vyhlásit III. stupeň poplachu

Včera 16:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Návsí dnes krátce po poledni vypukl požár lesa, který se kvůli silnému větru rychle rozšířil. Plameny zasáhly lesní hrabanku i stromy a postupně se rozšířily na plochu zhruba 400 krát 400 metrů. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a k zásahu povolali 19 jednotek.

Vážná nehoda v Těrlicku: škodovka skončila mimo silnici, zranily se dvě ženy

Včera 9:06 | Těrlicko | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek 13. března před 13. hodinou u vážné dopravní nehody v Těrlicku, části Hradiště. Řidička škodovky vyjela z dosud nezjištěných příčin mimo silnici, narazila do svodidel a vůz se po převrácení přes střechu zastavil na travnaté ploše. Zranily se dvě ženy, silnice byla po dobu zásahu uzavřená.

Svědek a záchranáři zachránili cyklistu, který byl po pádu z kola v bezvědomí

13. března 2026 13:15 | Opava | Anna Břenková

Senior v Opavě-Kateřinkách spadl z kola a přestal dýchat. 77letého muže začal resuscitoval svědek a v záchraně pokračovali záchranáři. Po necelých dvaceti minutách se jim podařilo muže přivést zpátky k životu.

Ostrava chce vychovávat školáky k lásce k přírodě. Zapojeny jsou i městské společnosti

12. března 2026 14:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava v posledních letech pracuje nejen na své pověsti zeleného města, ale snaží se vzdělávat také děti a mládež k lásce k přírodě. Do nejrůznějších projektů jsou zapojeny i městské společnosti jako je OZO, městské lesy nebo ZOO.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm otevřel MS kraj rekonstruovaný Domov Hortenzie

13. března 2026 8:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ve Frenštátě pod Radhoštěm byl po rekonstrukci otevřen Domov Hortenzie. Jedná se o zařízení se zvláštním režimem pro lidi s nejrůznějšími typy demencí.

Trhavina poslala k zemi další těžní věž, tentokrát bývalého Dolu Staříč

12. března 2026 11:05 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Z horizontu hornického regionu zmizela další dominanta. Tentokrát byla odstřelena 75 metrů vysoká skipová věž někdejšího Dolu Staříč na Frýdecko-Místecku. Podívat se událost přišlo několik stovek lidí, včetně bývalých zaměstnanců.

Zaměstnanci radnice centra Ostravy darovali krev přímo na úřadě

13. března 2026 9:21 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Už třetím rokem krevní centrum ostravské Fakultní nemocnice vyjíždí v rámci svých mobilních odběrů za dárci přímo do firem a institucí. Už po čtvrté se do projektu zapojila i radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

Hrdinové na čtyřech tlapkách. Služební psi loni v MS kraji zasahovali u 1 700 případů

12. března 2026 12:08 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští psovodi se služebními psy mají za sebou úspěšný rok. V terénu vypátrali celkem 57 zločinců. Nezastavili je ani nástrahy v podobě letících květináčů. Čtyřnohý parťák Willy například našel zloděje v trafostanici, fenka Daphne zase včas zachránila pacienta, který v mrazu odešel z nemocnice.

Milostné SMS a agresivní telefonáty. MS operátoři linky 158 vyřídili loni skoro 170 tisíc hovorů

13. března 2026 9:58 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Operátoři tísňové linky jsou první, kdo se dozví o problému. Ti moravskoslezští loni vyřídili skoro 170 tisíc hovorů. Jejich profesionální práce často zneužívají i volající, kteří se ptají na úřední hodiny nebo na jízdní řád. Operátoři řešili i oznámení o zabaleném lidském těle.

Záhadolog Arnošt Vašíček znovu vystavuje v Šenově, exponáty z celého světa čekají návštěvníky do půlky dubna

12. března 2026 11:30 | Celý MS kraj | Michal Slonina

Téměř sto exponátů zaměřených na české i světové záhady si mohou do poloviny dubna prohlédnout návštěvníci Šenovského muzea. Ojedinělou výstavu pro ně připravil největší český záhadolog a šenovský rodák Arnošt Vašíček.

Počet návštěvníků Lysé hory se každý rok zvyšuje, na zvelebení vrcholu a okolí přispějí švýcarské fondy

11. března 2026 13:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd vystoupá každý rok až 400 tisíc lidí. Na nápor turistů musí reagovat obce, které mají Lysou horu ve svém katastru.

Univerzitní výzkumníci testovali jemnou motoriku školáků z Rychvaldu

11. března 2026 13:15 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Výzkumníci z Ostravské univerzity se v aktuálním projektu věnují zjišťování, jak na tom je dnešní mládež s manuální zručností. Výsledky výzkumu budou sloužit jako podklad pro rozvoj technické výchovy v Moravskoslezském kraji.

Jedenáctiletý chlapec vběhl pod auto. Byl vrtulníkem transportován do nemocnice

11. března 2026 10:18 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Školák vběhl přímo pod kola projíždějícího auta. Řidička už střetu nedokázala zabránit. Zraněného chlapce museli záchranáři po ošetření na místě transportovat vrtulníkem do nemocnice.

Po medvědích tlapkách provedou turisty nové panely

10. března 2026 18:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Průběžnou obnovou neprocházejí v Beskydech jen klasické turistické trasy, ale také stezky nazvané Po medvědích tlapkách. Nově na nich přibylo několik informačních panelů.

V karvinském Novém domově se senioři bavili Vinobraní
Vydáno 19. října 2023 17:55, Celý MS kraj, Monika Danková
Pro klienty Nového domova uspořádalo vedení společně se sociálními pracovnicemi tradiční Vinobraní, které k podzimu neodmyslitelně patří. Senioři si odpoledně plné zábavy užívali se svými blízkými.

Klienti karvinského Nového domova se společně s rodinnými příslušníky, ošetřovatelkami i sociálními pracovnicemi bavili u tradičního Vinobraní. K poslechu i tanci jim hrála živá hudba.

Daniel Rychlík, ředitel Nového domova: "Podzim, víno, patří k sobě, naši klienti to mají rádi. Někteří vínečko, někteří jen Vineu, ale důležité je, že je zábava a mají trochu změnu.”

Každoročně je zajištěn i bohatý hudební program vystoupení. O ta se postaraly místní seniorky a také děti z Mateřské školky U Vilíka.

Potlesk si zasloužily i seniorky, které za doprovodu jiného žánru muziky předvedly jednoduchou choreografii na téma Vinobraní.

Petra Vaňková, aktivizační sociální pracovnice: “Si rády zatancují i když jim to už prakticky ruce nohy nedovolí.”

Vystoupení sledovali i hosté z řad zřizovatele, poprvé na Vinobraní Nového domova zavítal i hejtman MSK.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Velký obdiv personálu, který připravoval tuto akci pro seniory našeho kraje, protože stojí to spoustu energie, úsilí, ale hlavně to ti lidé dělají ze srdce a to je nesmírně cenné."

Do konce roku je pro seniory připraveno ještě několik společných aktivit a akcí, na které se už teď mohou těšit.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000039680/v-karvinskem-novem-domove-se-seniori-bavili-vinobrani