Na výstavbu bylo použito zhruba 18 tun ledu ve 396 ledových kostkách po 45 kilogramech. Týden na nich pracovali sochaři, autoři ledových soch na Pustevnách.
Jan Krkoška (ANO), hejtman MS kraje: „Já jsem velmi rád, že tuhle aktivitu MS kraj podporuje už také několik let, protože ty sochy lákají také turisty, aby se přijeli podívat . Já oblíbenou sochu vždycky vnímám tu, co je za mnou, ta sněhová, protože vždycky to je ta největší dominanta toho svahu, která je multifunkční, protože děti to využívají také jako klouzačku.“
Sochy jsou kombinované ze sněhu a z ledu a jsou rozmístěny pod sjezdovkou i u horní stanice lanovky.
Karel Ležatka, provozovatel areálu: „Z ledu, to je například tenhle nosorožec a nebo třeba úplně nádherné surikaty na horní stanici, tady dole u deštníku potom lidi třeba můžou vidět želvu nebo šimpanze. Nahoře u panorama baru je nádherně vysoký, obrovský lední medvěd a vedle se povalují dva tuleni. No a pak jsou tady ty obrovské sněhové sochy, u spodní stanice děti ocení toho obrovského lva, zhruba pětimetrového se skluzavkou a podobně a pod horní stanicí je prostě obrovská, ale obrovská hlava gorily."
Návštěvníci Jeseníků mohou k sochám vyjít po sjezdovce nebo se nahoru i dolů svézt šestisedačkovou lanovkou.