Jan Chalas, datový analytik, spolupořadatel konference, DataFriends s.r.o.: “Já si myslím, že to otevírá celou řadu nové spolupráce, která se doufám bude proměňovat ve větší míru těch vyřešených lokalit. Jednak jsme zintenzivnili komunikaci mezi těmi zúčastněnými stranami. V tom panelu se dnes potkáte se zástupcem ŘSD, s větším počtem zástupců policie, máme tady kolegy z Besipu, kolegy dataře, kteří na to koukají z pohledu té datové analytiky a statistiky a dat. Zase si myslím, že to posouvá ty možné výstupy a závěry někam dál.”
David Pauk, spolupořadatel konference: “Donátor celé akce, FZŠ ČKP si přál, ať se mluví o místech, kde se stává hodně nehod a samozřejmě tam zůstal ten punc té dopravní infrastruktury a jejich závad. Proto se změnil ten koncept a mluví se o více místech v menším rozsahu, ale mluví se tom, co jsou tam za nehody, jaká je příčina a případně se nadnese, co by se dalo změnit.”
Martin Lansfeld, spolupořadatel konference: “Moravskoslezský kraj má výhodu v tom, že má tu infrastrukturu docela dobře dimenzovanou. Správci jsou celkem aktivní v těchto věcech, i některé samosprávy jsou v tom aktivní. Nelze říct asi paušálně, jestli je horší nebo lepší než jiné kraje. Je to obecně napříč kraji stejné a vždy záleží na těch lidech, kteří to mají na starost. V zásadě ten posun dopředu je vidět a je to vidět i na grafech.”
Účastníci konference měli příležitost nejen seznámit se s deseti nejrizikovějšími místy v kraji, ale také diskutovat o konkrétních opatřeních pro jejich nápravu. V rámci prezentace „Řešení, která fungují“, byly představeny úspěšné příklady nápravy specifických problematických míst.
David Pauk, spolupořadatel konference: “Rozkomunikovaly se mnohé věci, na které se třeba často pohlíží jakože tam má správce komunikace ještě něco udělat, zlepšit.”
Pavel Blahut, koordinátor BESIP pro MSK: “Mám pocit, že ta změna formátu pomohla do té diskuze. Když to bylo v minulosti, bylo to ve větších prostorách, bylo to takové neosobní. Tady dnes opravdu například ta jedna situace, která byla rozebraná, může pomoct těm správcům nebo lidem, kteří se o to zajímají, v nějakém širším pohledu na danou tématiku. Výhodou je, že i vlastně místní dopravní inspektorát, kde byla ta nehodová lokalita, vystoupil s informacemi z místa, kdy opravdu třeba podali informace, že to je celý úsek. To jsou všechno věci, které v budoucnu mohou přinést zlepšení.”
Michaela Slezáková, vedoucí provozního úseku, správa ŘSD Ostrava: “Myslím si, že tato dopravní konference je určitě přínosem pro nás všechny zainteresované a to i s ohledem, že se dozvíme spoustu skutečností, které dejme tomu v průběhu roku nejsou známy a vyplynou až v momentě, kdy nás nějaký dopravní expert seznámí s dopravní situací v tom konkrétním místě. Určitě mám spoustu úkolů, kdy jsem se za naši organizaci zavázala řešit nějaké bezpečnostní inspekce a vlastně prověřit i lokality, kde by se dala realizovat případná dopravní opatření.”