Základem pro dvou a půl metrovou sochu Zvonice byl 1 a půl tuny ledu. Tříčlenný tým měl už dopředu jasno v tom, co bude dělat.
Petr Fidrich, umělec z Českého Krumlova: "V kameni už je. A to před hotelem Krumlov v Českém Krumlově."
Někteří autoři přijeli na Pustevny a až na místě se rozhodovali, co z kupy sněhu vytvoří. Výsledkem je tří a půl metrová socha Nosohlavců.
Zdeněk Rozsypák, umělec z Uherského Hradiště: "Je to parodie na život kolem nás. Hlavy trčící ve sněhu bez jakékoliv možnosti pohybu, omezené. Myslím, že to dost vystihuje dnešní dobu."
Umělci letos přijeli z celé republiky, Slovenska, Polska a Bulharska. Jedna socha je mezinárodní. Dělal na ní česko-polský tým.
Bogdan Wajberg, umělec z Polska: "My se známe opravdu dlouho, už pět let. Martin přijíždí do Polska s prezentacemi, já přijíždím do Ostravy."
Česko-Polský tým vytvořil sochu kilof, což je nástroj, který používaly různé kultury po celém světě.
Martin Kuchař, umělec z Ostravy: "A mě zajímá tvar kilofu jako takového. Takže jsem před pěti lety vytvořil první kilof."
Celkem na Pustevnách vznikly 4 sochy ze sněhu a 7 z ledu. Pracovalo na nich 36 umělců.
Dagmar Hrabalová, organizátorka akce: "Rozhodli jsme se tady umístit velkou ledovou galerii, aby tady sochaři měli větší prostor pro tu práci, aby ty ledové sochy byly kryté, byl tady prostor pro to, aby se jich tady vešlo více. A máme tudíž sedm ledových soch. Loni jsme jich měli pět. Zůstanou do té doby, dokud příroda nebo zub času pod vlivem diváků na nich nezapracuje."
Anketa, návštěvníci sympozia: 1. "Je to tady dobré, až na tu cestu nahoru." 2. "Vypadá to tady krásně a úžasně. Je tady spousta lidí."
Každoročně mezi sochami porota vybírá tu nejlepší. První místo dala Janu Komárkovi a jeho dílu Rodina s kozlem. Nejlepší výtvor vybírají i sochaři. Těm se zdála nejlepší Zvonice. Jen na ledové sochy se letos použilo 80 kilogramů ledu.