Ve snímku Hlíněná řeka sjíždí šestice vodáků v něm sjíždí nebezpečnou řeku v západní Etiopii v oblasti Kafa. Ke jménu této provincie se vztahuje i název káva, která se odtud rozmohla do celého světa. Celé toto území skupina dobrodruhů zdokumentovala během týdenní plavby.
Petr Kašpar, autor snímku, účastník Expediční kamery: "My jsme byli vlastně poprvé v oblastech, které byly doposud nepoznány. Byla to svým způsobem neprostupná jungle. Cesta většinou vedla jen po té řece. My jsme se tam třeba dostali do situace, kdy jsme čtyři dny řešili, jestli se z té řeky dostaneme. Asi mohu i bez přehánění říct, že nám tam šlo o život. Sám jsem tam utrpěl nějaká zranění. Při natáčení jsem tam spadl do skály a pořezal jsem si nohu."
Třiatřicetiletý autor Hlíněné řeky je z Prahy. Jeho dílo ale lidé sledovali po celé republice. Bylo totiž součástí filmového festivalu Expediční kamera. Na sedm snímků se do Frýdeckomístecké Nové scény Vlast přišla podívat asi osmdesátka nadšenců do outdoorových filmů.
Anketa, diváci: 1. "Mým koníčkem je horolezectví a cestování vůbec, tak jsem přišel a jsem fakt nadšen." 2. "Zatím se mi filmy velmi líbí. A cestovatelské filmy mě zajímaly vždycky."
Gabriela Skotnicová, spolupořadatelka Expediční kamery: "Je to na různá témata. Objevuje se tam jak divoká příroda, tak sporty, extrémní zážitky, dobrodružství. Nejsou to jenom hory. Základem je expedice. V dalších letech bychom rádi, co se týká té expediční kamery, udělali i další doprovodné akce, přitáhli sem i autory některých snímků."
Expediční kamera je plejádou těch nejlepších outdoorových filmů uplynulé sezóny. Snímky nepochází pouze z rukou českých tvůrců. Promítala se i díla od slovenských, amerických nebo třeba švýcarských autorů.