Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Setkávání pod vánočním stromem v Bruntále probíhá po celé předvánoční období, je plné hudebních i divadelních vystoupení

Včera 18:02, Bruntál, Karel Soukop

Rozvíjející se předvánoční novinkou je v Bruntále pravidelné Setkávání pod vánočním stromem. Jde o sérii akcí v centru města, která probíhá po celé adventní období. Letos je akce po letech konečně provázena i očekávanou zimní atmosférou.

V Jeseníkách odstartovala zimní sezóna, díky sněhovým podmínkám letos dříve, než v minulých letech

Včera 16:39, Celý MS kraj, Karel Soukop

O jeden až dva týdny dříve začala letos v Jeseníkách lyžařská sezóna. Díky přídělům sněhu se lyžuje na velmi kavlitní směsi přírodního i umělého. Aktuálně jsou v provozu sjezdovky Ski expres, Roháč a Kazmarka v Karlově a Kopřivná v Malé Morávce. Jen pár dnů zbývá k zahájení provozu na Čerťáku, Myšáku, Kolobouku a v Andělské Hoře.

Zámecký vánoční jarmark v Bruntále byl nabitý k prasknutí a přivítal davy návštěvníků

Včera 15:35, Celý MS kraj, Karel Soukop

Zámecký vánoční jarmark v Bruntále byl v letošním roce nabitý mnoha akcemi a těšil se velké návštěvnosti. Zámecké nádvoří lemovaly desítky stánků. Představily se místní hudební i pěvecké soubory, tvořivé vánoční dílničky byly otevřeny pro děti.

V Muzeu Beskyd ve Frýdku-Místku slavnostně rozsvítili vánoční stromek a otevřeli letošní výstavu betlémů

Včera 15:30, Celý MS kraj, Andrea Holeszová

Takto letos probíhalo rozsvícení Vánočního stromečku v areálu muzea Beskyd ve Frýdku-Místku. Právě tady zavítáme v rámci naší první reportáže. Účast byla obrovská a zámecké nádvoří takřka praskalo ve švech.

Na jarmarku v Muzeu Těšínska si lidé připomněli dobové vánoční tradice

Včera 13:40, Český Těšín, Libor Běčák

V historické budově Muzea Těšínska v centru Českého Těšína se konal tradiční vánoční jarmark. Lidé se vedle prohlídky jednotlivých expozic mohli zapojit do vánočního programu.

Otužilci plavali v ledové vodě Žermanické přehrady Mikulášskou štafetu

Včera 11:35, Celý MS kraj, Libor Běčák

Otužilci ze spolku Zimních koupelníků plavali další Mikulášskou štafetu na Žermanické přehradě. Plavci do vody vstupovali postupně, když si předávali bójku a společně se snažili uplavat co nejdelší vzdálenost.

Na jedoucí sanitku v Třinci spadl strom, zranili se tři lidé

Včera 10:09, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Tři lidé se zranili poté, co na sanitku dopravní služby v Třinci-Starém Městě během nočního transportu spadl strom. Informaci o nehodě obdrželi operátoři tísňové linky okolo čtvrt na tři v neděli ráno. Podle fotografie hasičů šlo o sanitní vůz krajské Nemocnice Třinec.

Tragédie během sobotního honu u Palkovic, zemřel 70letý myslivec

Včera 9:52, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Tragicky skončil sobotní hon pro myslivce, který byl nalezen v bezvědomí poblíž obce Palkovice. Sedmdesátiletý muž se kolem 13. hodiny odpojil od skupinky. Jeho kolegové ho nejprve začali sami hledat, poté se obrátili na tísňovou linku.

Zásah na odlehlém místě v Beskydech, záchranáři seniora převezli k sanitce na saních

9. prosince 2023 21:33, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Jednu z mnoha výzev zimního počasí se podařilo profesionálně překonat posádce zdravotníků, kteří byli v sobotu 9. prosince vysláni do třinecké části Guty, odkud krajští operátoři obdrželi naléhavé volání. Po půl deváté tam muže seniorského věku postihla dechová tíseň.

Fotbalisté SFC Opava uspořádali sbírku pro SNO. Hospitalizovaným dětem donesli spoustu dárků

9. prosince 2023 18:13, Opava, Yvona Fajtová

Děti hospitalizované ve Slezské nemocnici v Opavě dostaly krásný předvánoční dárek. Se spoustou dárků je navštívili prvoligoví fotbalisté slezského FC Opava.

Komerční sdělení více

Stavební práce na zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína jsou dokončeny

Zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína byl důvod stavebních prací na řece Olši, Ropičance, Rakovci a Sadovém potoce. Stavební práce začaly v roce 2021 opravou spádového stupně na řece Olši a pokračovaly výstavbou protipovodňového opatření části Českého Těšína. Práce probíhaly ve spolupráci s městem Český Těšín, kdy město v rámci svých investic odstranilo dvě odtokové závady. Díky změně záplavového území, které se přehodnocuje, bude umožněn další rozvoj území.

Čertova stěna, osmá dokončená opera Bedřicha Smetany nyní v NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede 14. prosince 2023 v obnovené premiéře operu Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA. Původní premiéra této inscenace byla v Ostravě v červnu 2014, hrála se do ledna roku 2016 a měla celkem 20 repríz. Už při přípravách premiéry původní inscenace v roce 2014 pracovala opera NDM s plánem odehrát za 10 let – v roce 2024 – všech osm skladatelových dokončených oper v blocích ke kulatým výročím narození a úmrtí.

Více než miliarda do vodárenství v roce 2024

V součtu oprav a investic pošlou SmVaK Ostrava do zajištění dodávek kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,043 miliardy korun. Téměř 462 milionů korun poputuje v roce 2024 do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 303 milionů do vodovodních sítí a 243 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu.

Mrazy jsou tady. Zabezpečme vodoměry před poškozením!

Výměna poškozeného vodoměru se prodraží. Buďme odpovědní od prvních dnů, kdy dorazily noční a ranní mrazy. Proveďme potřebná opatření! Když klesnou venkovní teploty pod nulu, je kromě pečlivého zazimování zahrady, domu a veškerého venkovního vybavení nutné se zaměřit také na to, jak zajistit před mrazem domovní vodoměr. Zabráníme tak jeho poškození. Tím, že tyto záležitosti nepodceníme, se vyhneme nepříjemným situacím, které mohou mít kromě našeho pohodlí a poškozeného majetku nepříjemný dopad také na peněženku.

Při tradičním „šachťáku“ věnovali havíři z OKD svaté Barboře 228 tisíc

U příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků, uspořádala těžební společnost OKD tradiční hornickou slavnost Skok přes kůži, tzv. šachťák, při níž přijala do cechu hornického šest zaměstnanců a čestných hostů. V části zvané Salamandr, kdy se za svitu hornických kahanů vzpomíná na kolegy, kteří přišli o život při výkonu hornického povolání, věnovali zaměstnanci OKD Spolku svatá Barbora na podporu hornických sirotků 228 tisíc korun.

Více