Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči řešili ekologickou havárii, z havarovaného kamionu na dálnici D1 uniklo 700 litrů nafty

Včera 21:33, Celý MS kraj, Libor Běčák

Přestože většina dopravních nehod, které se staly na zasněžených silnicích v Moravskoslezském kraji, byla jen lehčího charakteru a nevyžádala si vážnější zranění, u jedné museli hasiči řešit možné ekologické následky. Z havarovaného kamionu na D1 u Bohumína uniklo 700 litrů nafty.

Palkovičtí se opět sešli na jarmarku pod vánočním stromem

Včera 20:02, Palkovice, Libor Běčák

S tradičně velkou účast se setkalo přátelské a sousedské setkání na Předvánočním jarmarku v Palkovicích.

Hasiči ve Vlkovicích hasili požár v kotelně rodinného domu

Včera 19:05, Celý MS kraj, Libor Běčák

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno u požáru v kotelně rodinného domu ve Vlkovicích na Novojičínsku.

Pobočka knihovny v Karviné-Fryštátě prochází modernizací, vylepšení se dočkají i další pobočky

Včera 16:16, Karviná, Monika Danková

Budova regionální knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně prochází velkou modernizací.Čtenáři a návštěvníci se mohou mimo těšit na nové vybavení a změnu provozní dispozice stávajícího Střediska hudby a umění. Prostor bude rozdělen do zón – odpočinková, poslechová a tvořivá.

V Karviné se konal nohejbalový turnaj žáků, nejlépe se vedlo hráčům z Frýdku-Místku

Včera 14:45, Karviná, Monika Danková

V tělocvičně karvinské Základní školy Družby se konal nohejbalový turnaj žáků základních škol z Karviné, Havířova a Frýdku-Místku. Cílem turnaje bylo přilákat ještě více dětí k tomu to sportu.

BEZ KOMENTÁŘE: Legionáská škola ve Studénce se dočkala obnovení

Včera 12:44, Studénka, Jan Plášil

Restaurovaná místnost se stálou výstavou věnovanou legionářům byla slavnostně otevřena v zámku ve Studénce. Původcem této události byla před několika lety tak trochu náhoda.

Lidé přišli společně rozsvítit vánoční strom na jarmark v centru Frýdlantu nad Ostravicí

Včera 9:46, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

V centru Frýdlantu nad Ostravicí si lidé nenechali ujít tradiční vánoční jarmark s mnoha stánky a rozličným sortimentem. Součástí kulturního programu byla pěvecká a taneční vystoupení místních dětí.

Na Velké ceně Karviné se gratulovalo Inně Indrákové, která obhájila titul mistryně světa

Včera 8:08, Karviná, Monika Danková

Judisté TJ Baník Karviná zorganizovali 7. ročník mezinárodních závodů pro děti a mládež nazvaný Velká cena Karviné. Konal se tradičně v hale Kovony.

MŠ Radniční v Havířově získala titul Světová škola, a to za projekt férový obchod

1. prosince 2023 16:46, Havířov, Bára Kelnerová

Mateřská škola Radniční v Havířově získala za letošní rok ocenění Světová škola. A to za projekt férový obchod, kdy celá školka podpořila nákup produktů od výrobců z chudých rozvojových zemí.

Na Butovické už panuje sváteční čas, advent přivítali jarmarkem

1. prosince 2023 16:26, Studénka, Petra Dorazilová

Základní škola Butovická uspořádala tradiční předvánoční jarmark s tvořivými dílnami. Rodiče s dětmi tu mohli vánoční dekorace nakoupit a nebo si je sami vyrobit. K návštěvě lákala i školní vánoční cukrárna.

Komerční sdělení více

Líheň 2023: Šest nejlepších skupin jde do boje o finále!

Už tento týden se rozhodne o tom, které čtyři skupiny se probojují do Velkého finále mezinárodní klubové soutěže hudebníků Líheň 2023! Ze dvou tříčlenných semifinálových koncertů pošle odborná porota dále vždy už jen dva účastníky!

Už za pár dní začne festival Souznění. Nabídne Ledeckého, Dřízgovou i premiéru neobarokní skladby

Za pár dní začne pětadvacátý ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Od 6. do 10. prosince přinese na několika místech Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu, dosud nebývalou směsici folkloru, popu, folku, rocku a klasiky, okořeněnou premiérou nové skladby v neobarokním stylu, živým betlémem, příchodem Tří králů nebo pochůzkami s koledou.

Ve FN Ostrava je pro maminky k dispozici i kojící koutek

Ve vestibulu Kliniky dětského lékařství FN Ostrava je nově pro kojící maminky postavený speciální koutek. Dar v hodnotě 90 tisíc korun nemocnici věnovala nezisková organizace HAIMA Ostrava, která dlouhodobě funguje při dětské klinice a pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Díky novému zařízení značky NOOK MAMA mají maminky větší soukromí.

V OVAKu věří, že pomáhat je čím dál těžší, ale má to smysl

Podobně jako jinde ve společnosti, hospodářská situace je ovlivněna různými faktory, včetně mezinárodních událostí, politických změn a ekonomických trendů. Neustálé zvyšovaní vstupních nákladů na výrobu, včetně energií má za následek, že mnoho firem bojuje s vyváženými hospodářskými výsledky. Za těchto podmínek se pak hůře plní i jejich společenská úloha, a to zejména podpora regionu, v kterém podnikají. Nejde jen o zodpovědné chování firem a vytváření jejich pozitivního obrazu, ale o skutečnou pomoc v různé formě lidem nebo neziskovým společnostem v rozmanitých oblastech veřejného života.

Advent v Bílovci je pěkně akční!

Na Slezském náměstí v Bílovci se v sobotu 2. prosince v 17 hodin v rámci Mikulášského jarmarku rozzáří 10metrový vánoční strom, který je tvořen kovovou konstrukcí. Letos bude v Bílovci premiérově osvětlena také radnice, před níž bude od pátku 1. prosince poprvé stát i dřevěný betlém.

Rozhovor s Jakubem Mazůchem, tanečním partnerem Evy Adamczykové ve StarDance

Oba začali se svými mistrovskými disciplínami v šesti letech. Ona na snowboardu, on na tanečním parketu. Ona přivezla zlato a bronz z olympiády a je dvojnásobnou mistryní světa, on má zlato a stříbro ze světových tanečních her a je několikanásobným medailistou z mistrovství republiky v latinskoamerických tancích. A teď spolu tančí ve StarDance. Řeč je o tanečním páru SD 9 Eva Adamczyková a Jakub Mazůch.

Rocková legenda Lenny Kravitz zahraje na Colours of Ostrava 2024!

Legendární umělec Lenny Kravitz vystupuje na evropských festivalech jen zřídka. Během svého nadcházejícího turné však vystoupí v České republice! Colours of Ostrava tak přivítá tvůrce ikonických hitů, který hudbou vystavěnou na pevných základech rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje miliony fanoušků. Během jeho vystoupení v Dolních Vítkovicích zazní skladby z nové desky Blue Electric Light, jejíž vydání je ohlášeno na březen 2024.

Více