Sběr spotřebičů přinesl dalšího Elektrooskara

Město získalo dalšího Elektrooskara za třídění odpadu. Je to také díky školákům, kteří sbírají nefunkční elektrospotřebiče v rámci vlastní soutěže. Dokázali shromáždit téměř 10 tisíc přístrojů.

Kino Květen zaplnili žáci ze tříd všech pěti základních škol, kteří v rámci 7. ročníku soutěže nasbírali největší množství nefunkčních elektrospotřebičů. Třídy na každé škole soutěžily mezi sebou a tři nejúspěšnější získ finanční odměny.

“Letošní ročník byl absolutně rekordní, oproti prvnímu ročníku, kdy bylo nasbíráno tři a půl tisíce kusů, jsme na devíti a půl tisících kusech,” informovala Radka Hrubá, SVČ Fokus Nový Jičín, spoluorganizátorka soutěže.

anketa: žáci novojičínských škol

“Donesl jsem 220 spotřebičů,” sdělil jeden ze školáků. “Měli jsme ty spotřebiče skoro po celé zahradě,” popsala sběr spolužačka. “Donesli jsem ovládače, mobily a nabíječky,” vyjmenoval svůj příspěvek do soutěže prvňák.

Všechny domácí elektropřístroje se podařilo u škol sesbírat během tří svozových dnů.

“Hodně lidí už před školou čekalo od rána, jezdili autem a dokonce i s naloženým vozíkem,” sdělila Kristýna Babulíková, členka ekohlídky, ZŠ Dlouhá Nový Jičín.

Vítězem byla Základní škola Dlouhá, jejíž žáci dokázali shromáždit 3 307 kusů.

“Třída, která byla absolutním vítěze a za odměnu pojede na výlet, tak ta sama nasbírala tolik, co celá Základní škola Tyršova,” podotkla Radka Hrubá.

Jedná se o 3.C ze školy Dlouhá, děti nakupily téměř 1 300 domácích spotřebičů.

Výsledky této výchovné soutěže se prolínají také do hodnocení města v rámci Moravskoslezského kraje v oblasti ekologických aktivit.

“A já si myslím, že i díky této soutěži právě město Nový Jičín vyhrálo první místo v kraji mezi městy podobné velikosti právě za zpětný odběr elektrozařízení,” reagoval Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Sošku tzv. Elektrooskara získal Nový Jičín v rámci kraje už podruhé, a to za 115 tun vytříděného elektroodpadu za rok 2017, což představuje 4,5 kilogramu na jednoho obyvatele.

A aby toho nebylo málo, odbor životního prostředí přišel s novým projektem - vyhlásil soutěž o nejlepší školu v oblasti enviromentálního vzdělávání.

“Principem bylo to, aby se škola chovala ekologicky a to všechno, co za daný rok pro ekologii udělá, aby se psala do pilotního projektu,” vysvětlila Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín.

Jako nejlepší byla za své aktivity vstřícné k životnímu prostředí oceněna ZŠ Komenského 66.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků