Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letošní Lady Business je z Nového Jičína

Nový Jičín má Lady Business Moravskoslezského kraje. Stala se jí spoluzakladatelka soukromé střední školy Lidmila Kramolišová. Zvítězila v kategorii Podnikatelka-Živnostnice.

Soutěž Lady Business Moravskoslezského kraje je určena ženám, které podnikají nebo působí v neziskovém sektoru a svou činností se podílejí na rozvoji regionu. V letošním ročníku vyhrála kategorii Podnikatelka - Živnostnice spoluzakladatelka novojičínské střední odborné školy Educa Lidmila Kramolišová. Její škola funguje už 27 let.  

“Bylo to pro mně velké překvapení, protože jsem to opravdu nečekala. Samozřejmě snažím se toho využít hlavně ve prospěch školy, abychom vešli ve větší známost, aby se o nás daleko více vědělo,” uvedla Lidmila Kramolišová, 1. místo Lady Business 2018, jednatelka SOŠ Educa.

A nebyl to jediný novojičínský úspěch. Mezi 68 konkurentkami uspěla také ještě další zdejší podnikatelka v oblasti potravinářství Ludmila Kocourková, která skončila hned na 2. místě. Před dvěma lety získala krajský titul Živnostník roku.

“To víte, že to člověka potěšilo, a byla jsem moc ráda, že se ocení také práce takové malé firmy,” reagovala Ludmila Kocourková, 2. místo Lady Business 2018, podnikatelka v potravinářství.

“Můžeme konstatovat, že Nový Jičín dosáhl velikého úspěchu, protože v rámci jednoho hodnotícího prvku byla i činnost pro Moravskoslezský kraj,” konstatoval Stanislav Bartoň, Obecní živnostenský úřad Nový Jičín.

Soutěž Lady Business se letos konala potřetí. Organizuje ji soukromá společnost pod patronací Moravskoslezského kraje. Hlavními hodnotícími kritérii jsou podnikatelský příběh a originalita.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy