Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín nabízí další finanční pomoc i návrat k normálu

Novojičínská radnice, vedle již avizovaných slev na nájmu, připravila v souvislosti s koronavirovou krizí i další finanční pomoc pro podnikatele. Kromě toho také postupně vrací život ve městě do normálu. Otevírá i zařízení pro seniory.

Živnostníci v Novém Jičíně, kteří podnikají v prostorách města a jejichž provoz zasáhla koronavirová krize, mohou počítat se slevou na nájmu ve výši 75 procent. Kromě toho teď radnice přichází s další přímou finanční pomocí pro podnikatele, kteří museli provozovny uzavřít nebo u nich došlo k poklesu tržeb.

“Týká se to podnikatelů, kteří mají na území města Nový Jičín sídlo a provozovnu s tím, že žádost o poskytnutí daru mohou podávat od 30. dubna do 15. května,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

O poskytnutí darů rozhodne rada města. Finanční prostředky budou vyplaceny v průběhu června.

Kromě stabilizace podnikatelského sektoru se město také snaží postupně uvádět do běžného chodu i další provozy, například i služby pro seniory. 

“Od 5. května je opět zpřístupněno kontaktní místo pro seniory Senior Point v Revoluční ulici, a to s klasickou otevírací dobou v úterý dopoledne a ve středu odpoledne. Každý návštěvník Senior Pointu by se měl dopředu na telefonním čísle objednat,” upozornila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín. 

Vstup do kontaktního místa je možný jen za dodržení stanovených podmínek. 

Novinkou prvního květnového týdne je pak také znovuzpoplatnění parkování na území Nového Jičína. Stání ve městech a obcích zdarma na čas umožnilo nařízením vlády v souvislosti s koronavirovou epidemií. 

“To znamená, že řidiči opět musí platit u parkovacích automatů na území města a v provozu je také závora na parkovišti Na Valech,” podotkla tisková mluvčí. 

Na dodržování placení parkovného tak bude opět dohlížet městská policie. Viníkovi hrozí až dvoutisícová pokuta, nicméně strážníci budou z počátku opomenutí řešit domluvou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy