Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrak se z novojičínského parkoviště podařilo odstranit po třech letech

Odstraňování autovraků z veřejných prostranstvích není pro města jednoduchou záležitostí. V Novém Jičíně se teď, i díky nové legislativě, podařilo odtáhnout nepoužívané vozidlo, které na parkovací ploše chátralo tři roky.

Pohled na tento vrak trápil obyvatele okolí Bezručovy ulice v Novém Jičíně více než tři roky. Auto bez registrační značky, s vypuštěnými koly, se časem stalo i příležitostným přístřeším pro bezdomovce. I díky nové legislativě, platné od dubna, se jej teď podařilo odtáhnout k likvidaci.  

“Auto takto odtažené, když je to skutečně vrak, jde na likvidaci. Buď se rozebere na díly, což tady u toho auta nepadá v úvahu, a jinak vozíme vozidla na drcení, kde se auto za jednu a půl minuty rozdrtí a potom se roztřídí kom, sklo, pneumatiky a další,” uvedl Milan Petr, majitel vrakoviště.    

Podobných vozidel, která už se díky novele zákona dají skutečně označit za vrak, je v tuto chvíli na území města asi 10.

“Dnes majetkoví správci, potažmo města, mají možnost vozidla odtahovat a následně vrakovat, které nesplňují základní podmínku, a to je že mají propadlou technickou způsobilost delší šesti měsíců,” sdělil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Město bude majitele těchto automobilů vyzývat k jejich odstranění. Pokud neuposlechnou, nechá je zlikvidovat samo, ovšem ne zadarmo. 

“Veškeré náklady s tímto spojené bude město vymáhat po osobách, které jsou zapsány jako vlastník v registru vozidel, cestou exekučních řízení,” podotkl starosta.   

Další vozidlo, které bez SPZ a technické kontroly, zabírá ve městě parkovací místo, stojí například na stejné parkovací ploše Bezručově ulici. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy