Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté Nového Jičína opět předvádí týmovou hru

Návrat k normálnímu životu představují i plnící se sportoviště. V Novém Jičíně obnovil pravidelné tréninky pro všechna svá družstva basketbalový klub. Na hřišti už se může potkat více hráčů a opět mohou předvádět týmovou hru

Na první společný trénink po téměř dvou měsících se desetiletí hráči novojičínského basketbalového klubu moc těšili. Chyběl jim sport i kamarádi.

“Těšil jsem se, protože to bylo hrozné, když jsi doma a nic neděláš,” přiznal Vojtěch Polášek z BC Nový Jičín. “Nuda, byla to nuda,” krčil rameny Tomáš Hájek. “Těšil jsem se moc, na dvojtakty, šestky a jak budu hrát s kamarády,” vypověděl další spoluhráč Karel Křižan.

Návrat k pravidelnému nácviku hry byl pozvolný, nejprve kluci trénovali ve dvojicích, teď už spolu hraje celý tým. Delší vynucená pauza se na jejich výkonu podepsala.

“Ze začátku jsme měli trochu problém s pohyblivostí, takže jsem se hlavně zaměřili na to, aby kluci byli dobře rozpohybovaní, a teď začíná mě nějaké basketbalové cvičení,” uvedl Jiří Kováč, asistent trenéra BC Nový Jičín.

“Otevřeli jsme tréninky pro všechny kategorie, takže se do toho postupně zapojují a počty dětí neustále rostou, takže si dovolím tvrdit, že na konci týdne budou na stejné úrovni, jako než nastala situace, kdy se sportoviště zavřely,” reagoval Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín.

Tito kluci už se budou opět na tréninku potkávat dvakrát týdně, v současné době, s vlnou dalších uvolnění, už nemusí být jen na venkovní ploše, ale mohou i zpět do sportovní haly.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy