Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín otevírá školky a končí hlídání dětí záchranářů

Města postupně znovu otevírají své mateřské školy. V Novém Jičíně se tak stane v pondělí 18. května. S ukončením nouzového stavu naopak přestane fungovat péče o děti rodičů, kteří pracují ve složkách záchranného systému.

Opuštěné hračky v novojičínské mateřské škole na ulici Máchova se už v pondělí 18. května budou opět těšit zájmu dětí. Radní města tento týden ve středu rozhodli o otevření školek. Původně ale chtěli mateřinky zpřístupnit až s 1. stupněm základních škol o týden později.

“Především z toho důvodu, že nouzový stav končí už 17. května a tím pádem by od 18. května končil i provoz té školky, která je zřízena pro děti zdravotníků, takže by tam byl týden, kdy by tam byl výpadek,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Dalšími důvody byly i žádosti rodičů a snaha města vyjít vstříc zaměstnavatelům.

“Každá paní ředitelka zjišťovala u rodičů, jestli by měli zájem dát dítě do školky, ten zájem byl přes padesát procent. To zjišťování bylo ještě v době, kdy ošetřovné bylo šedesát procent,” sdělila Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Provoz školek bude fungovat v souladu s hygienickými opatřeními. Před nástupem musí rodiče odevzdat čestné prohlášení o tom, že dítě nemá příznaky virového onemocnění.

“Nejzákladnější změna pro rodiče je, že nebudou moci vcházet do budovy, děti budou přijímány u hlavních vchodů. Tím bychom chtěli rodiče požádat, aby před vchodem dodržovali dvoumetrové rozestupy,” podotkla Romana Seifertová, ředitelka MŠ Trojlístek.

Za měsíce březen až květen nebudou muset rodiče, na základě rozhodnutí vedení města, platit v mateřinkách školné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy