Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozsáhlé opravy sítí omezí dopravu v novojičínské Máchově ulici do konce roku

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace uzavřela Máchovu ulicli v Novém Jičíně. Dopravní omezení, které se týká i městských autobusů, bude trvat až do konce roku. Správce sítí tu buduje téměř kilometr nového potrubí.

Rekonstrukce vodárenské infrastruktury v novojičínské Máchově ulici je investicí za více než 28 milionů korun. Stavba začala v květnu, hotova bude na konci roku.

“Vyměníme zhruba 430 metrů kanalizačního potrubí a související infrastruktury a také zhruba 420 metrů vodovodního řadu,” uvedl Marek Síbrt, tiskový mluvčí SmVaK.

Důvodem rekonstrukce je nevyhovující technický stav potrubí, ve kterém jsou praskliny. Do kanalizace se dostává nežádoucí dešťová voda.

“Po celou dobu modernizační akce bude pochopitelně zajištěno náhradní zásobování pitnou vodou. Vybudovali jsme v této lokalitě suchovod,” podotkl mluvčí severomoravských vodovodů a kanalizaci.

Rozsáhlý zásah do sítí v této ulici sebou přináší také omezení pro řidiče. Ti musí s komplikacemi počítat až do prosince. Zákaz průjezdu platí rovněž pro městskou hromadnou dopravu.

“Autobusy tady jezdit nebudou. Místo po Máchově ulici budou jezdit po ulici Bezručově a na této také zastaví na stejnojmenné zastávce, kde staví příměstské autobusy. Ta zastávka je poměrně nedaleko, takže cestující musí popojít jen o kousek dále,” konstatoval Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Celkově v letošním roce vyhradily Severomoravské vodovody a kanalizace na investice v kraji 683 milionů korun.
Hrdza (SK) / koncert

Dnes
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků