Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí jezdci se v Novém Jičíně ucházeli o soutěžní licence

V areálu střediska chovu koní v Žilině u Nového Jičína se konaly jezdecké zkoušky. Mladí adepti plnili kritéria, která jim umožní soutěžit na závodech České jezdecké federace. Museli prokázat, že umí svého koně ovládat, a také předvést základní skoky.

Poslušnost koně a také prvky parkuru předváděli mladí jezdci v areálu střediska chovu koní Farmy Nový Jičín - Žilina. Skládali zde zkoušky, díky kterým už budou moci soutěžit na oficiálních závodech organizovaných Českou jezdeckou federací.

“Děti musí splnit určité kvalifikace, poté dostanou licenci jezdce a mohou se účastnit národních a mezinárodních závodů. Ta licence se skládá, jak vidíme za námi, z drezur, dole na jízdárně je parkur a ještě z teoretické části, kdy musí splnit test. malé děti ho mají formou ústní zkoušky,” uvedl Antonín Kutálek, vedoucí střediska chovu koní Farma Nový Jičín - Žilina, VFU Brno.

“Kůň se jmenuje Kaspro. Už mám za sebou písemný test a teď mě čeká ještě drezura a parkur,” sdělila Eva Pavlíčková, účastnice zkoušky.

“Příprava na zkoušky trvá minimálně rok a pů. Záleží na tom, jak je jezdec šikovný a talentovaný a jakého má koně,” konstatoval Jan Kubrický, hlavní komisař zkoušky.

Licenční zkoušky byly po koronavirové epidemii první veřejnou akcí, které se v žilinské jízdárně, respektive v celé místní části Žilina vůbec konala.

“Je to první akce, kde mohou přijít lidé. Sice musíme být v rouškách, ale jsem vděční za to, že se život začíná dostávat tam, kam má správně směřovat,” podotkl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

Na konci května se tu měla konat i tradiční chovatelská výstava s hodnocením plemenných koní. Zda proběhne, případně v odloženém termínu, je předmětem jednání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy