Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalové týmy opět trénují naplno

Návrat k normálnímu životu představují i plnící se sportoviště. V Novém Jičíně obnovil pravidelné tréninky pro všechna svá družstva i basketbalový klub. Hráči opět na hřišti předvádí týmovou hru.

Na první společný trénink po téměř dvou měsících se desetiletí hráči basketbalového klubu moc těšili. Chyběl jim sport i kamarádi.

“Těšil jsem se, protože to bylo hrozné, když jsi doma a nic neděláš,” přiznal Vojtěch Polášek z BC Nový Jičín. “Nuda, byla to nuda,” krčil rameny Tomáš Hájek. “Těšil jsem se moc, na dvojtakty, šestky a jak budu hrát s kamarády,” vypověděl další spoluhráč Karel Křižan.

Návrat k pravidelnému nácviku hry byl pozvolný, nejprve kluci trénovali ve dvojicích, teď už spolu hraje celý tým. Delší vynucená pauza se na jejich výkonu podepsala.

“Ze začátku jsme měli trochu problém s pohyblivostí, takže jsem se hlavně zaměřili na to, aby kluci byli dobře rozpohybovaní, a teď začíná mě nějaké basketbalové cvičení,” uvedl Jiří Kováč, asistent trenéra BC Nový Jičín.

“Otevřeli jsme tréninky pro všechny kategorie, takže se do toho postupně zapojují a počty dětí neustále rostou, takže si dovolím tvrdit, že na konci týdne budou na stejné úrovni, jako než nastala situace, kdy se sportoviště zavřely,” reagoval Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín.

Tito kluci už se budou opět na tréninku potkávat dvakrát týdně, v současné době, s vlnou dalších uvolnění, už nemusí být jen na venkovní ploše, ale mohou i zpět do sportovní haly.

K tréninkovému režimu se vrátil také A tým hrající 1. ligu. Vzhledem k tomu, že letošní soutěže byly ukončeny spolu s posledními březnovými výsledky zápasů, připravuje se už na další ročník.

“Jsem rád, že se soutěže nedohrávají, protože po dvouměsíční pauze si myslím, že hráči na to nejsou připraveni, a pravděpodobně by docházelo ke spoustě zraněním,” podotkl prezident basketbalového klubu.

V příští sezoně si klub dává za cíl uhrát ve druhé nejvyšší soutěži lepší výsledky, než v té ukončené.

“Hráli jsme o udržení. Uvidíme, jak se nám to povede. Chceme doplnit hráčský kádr a nějak ho stabilizovat. Vše je to otázka jednání. Jsem rád, že ti kluci mají chuť do hry a myslím si, že i v rámci našeho areálu, za podpory města, k tomu mají vytvořené adekvátní podmínky. U z tohoto hlediska je pro našeho trenéra vyjednávání s nimi jednodušší,” sdělil Pavel Kelar.

A jen můžeme potvrdit, že hlavním trenérem basketbalového “áčka” i pro další sezonu zlstává David Hájek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy