Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město se zbavuje vraků, zmizel i ten z Bezručovy

Odstraňování autovraků z veřejných prostranstvích není pro města jednoduchou záležitostí. V Novém Jičíně se teď, i díky nové legislativě, podařilo odtáhnout nepoužívané vozidlo, které na parkovací ploše chátralo tři roky.

Pohled na tento vrak trápil obyvatele okolí Bezručovy ulice více než tři roky. Auto bez registrační značky, s vypuštěnými koly, se časem stalo i příležitostným přístřeším pro bezdomovce. I díky nové legislativě, platné od dubna, se jej teď podařilo odtáhnout k likvidaci.

“Auto takto odtažené, když je to skutečně vrak, jde na likvidaci. Buď se rozebere na díly, což tady u toho auta nepadá v úvahu, a jinak vozíme vozidla na drcení, kde se auto za jednu a půl minuty rozdrtí a potom se roztřídí kom, sklo, pneumatiky a další,” uvedl Milan Petr, majitel vrakoviště.

Podobných vozidel, která už se díky novele zákona dají skutečně označit za vrak, je v tuto chvíli v Novém Jičíně 7.

“Za poslední dva roky evidujeme 19 autovraků na území města. 12 se podařilo odstranit majitelům, v jednom případě bylo vozidlo odtaženo. Z těch zbývajících sedmi bylo 5 vozidel oznámeno správnímu orgánu města a dvěma majitelům vozidel byl ještě dán nějaký termín, do kdy mohou vozidlo sami odstranit,” informovala Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

“Dnes majetkoví správci, potažmo města, mají možnost vozidla odtahovat a následně vrakovat, které nesplňují základní podmínku, a to je že mají propadlou technickou způsobilost delší šesti měsíců,” sdělil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Pokud zjištění majitelé chátrajících vozidel neuposlechnou výzvu k jejich odstranění, nechá je město zlikvidovat samo, ovšem ne zadarmo.

“Veškeré náklady s tímto spojené bude město vymáhat po osobách, které jsou zapsány jako vlastník v registru vozidel, cestou exekučních řízení,” podotkl starosta.

Další vozidla, které bez SPZ a technické kontroly, zabírají ve městě parkovací místa, stojí například v Loučce, na ulici Revoluční nebo opět na odstavné ploše na Bezručově.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy