Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový kiosek na Čerťáku hledá provozovatele

Po dvouleté pauze začne v létě opět rekreační sezona u vodní plochy Čerťák. Přerušena byla kvůli opravě nádrže. Město její vypuštění využilo k revitalizaci areálu, staví tu nový kiosek, pro který hledá provozovatele.

Nádrž Čerťák, která slouží k rekreaci a rybolovu Novojičíňáků, zahájí letní sezonu po dvouleté pauze s novým zázemím. Město nechalo zbourat starý kiosek na prodej občerstvení a na jeho místě vzniká dřevostavba za 7 milionů korun.

“Jak můžete vidět za mnou už se dokončuje nový objekt kiosku na Čerťáku, který bude nově obsahovat nové sprchy, záchody, a také nové převlékací kabiny s tím, že tam bude celkově 48 míst na sezení pod střechou a 36 míst na sezení venku,” popsal novostavbu Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

“Stavba by měla skončit na přelomu června a července. Rada města už vyhlásila nabídkové řízení a hledá nájemce,” dodal Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Minimální vyhlašovací cena je 40 tisíc korun ročně plus DPH. Zájemci se mohou hlásit do 1. června.

“Město by preferovalo takového nájemce, který bude nabízet jídla a potraviny v omyvatelném nádobí raději než v jednorázovém plastovém,” dodal Ondřej Syrovátka.

Než koupací sezona naplno vypukne, stavební firma ještě zbourá původní staré toalety. Už loni na podzim tu město nechalo vybudovat malou oblázková pláž a výhledově má s areálem i další plány.

“Měly by být vybudována komunikace pro pěší a cyklisty směrem od Skalek do této lokality,” nastínil Václav Dobrozemský.

Časem by zde mělo vzniknout i nové hřiště na plážový volejbal. To původní vzalo za své kvůli stavbě dřevěného kiosku.

Počátkem května už poprvé od podzimu 2017 znovu usedli kolem Čerťáku a nahodit udice rybáři.

“Ryby jsme začali vracet už loni na podzim, hlavně kapra a bílé ryby, a zbytek jsme dostali letos v dubnu,” uvedl Petr Frous, předseda MO Českého rybářského svazu Nový Jičín.

“Chytil jsem,chytil, pár kaprů jsem vytáhl,” pochlubil se jeden z rybářů. “Chytám poprvé a baví mě to,” pousmál se vedle stojící chlapec. “Je to kousek z Nového Jičína, člověk se na chvíli dostane do přírody,” poznamenal další muž

Kromě kapra se dá v Čerťáku ulovit lín, cejn nebo plotice. Do vody se ale zatím nevrátily třeba štiky. Dravce tu rybáři dosadí pravděpodobně až příští rok, aby se stávající obyvatelé stihli rozmnožit.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy