Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K deváťákům se v pondělí připojí první stupeň. Do novojičínské školy Tyršova se chystá téměř polovina dětí

V lavicích základních škol už se znovu zabydleli deváťáci a od pondělka do nich usednou i žáci prvního stupně. Základní škola Tyršova v Novém Jičíně opět přivítá téměř polovinu těchto mladších dětí.

Ve třídách novojičínské Základní školy Tyršova se znovu denně schází 45 deváťáků. Sedm už se do lavic nevrátilo, jsou přijati na učební obory nebo umělecké školy a na přijímací zkoušky se připravovat nepotřebují.

“Výuka přispívá tomu, abych udělal přijímačky, doma bych se k tomu nepřinutil,” reagoval jeden z deváťáků. “Je to lepší, než se doma učit sama. Učitelé nám to lépe vysvětlí,” přidala se spolužačka. “Musím říct, že mi učení ve škole dost pomáhá,” přiznala další patnáctiletá dívka.

“Výhodou je, že většina těchto deváťáků se chce dostat na ty své vysněné školy, takže oni pracovali i díky tomu distančnímu studiu docela dobře,” podotkl Rudolf Balon​, výchovný poradce, ZŠ Tyršova Nový Jičín.

Výuka probíhá bez komplikací a škola nemá obavy ani z pondělního návratu žáků 1. stupně, kterých očekává 153, což je téměř polovina z celkového počtu. Rozdělení budou do 13 skupin, každé budou přiděleni tři pedagogové.

“Tým vyučujících se bude skládat z učitele, který bude mít prezenční výuku, druhý učitel bude určen na distanční výuku, která bude pokračovat pro žáky, kteří zůstávají doma. A třetí člen týmu bude vychovatel, který děti převezme odpoledne na zájmové vzdělávání,” vysvětlila Magda Trávníčková, ředitelka ZŠ Tyršova Nový Jičín.

Vedení školy doufá, že všichni žáci se do budovy vrátí alespoň 30. června pro vysvědčení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy