Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tyršova po deváťácích přivítá 153 mladších žáků

V lavicích základních škol už se znovu zabydleli deváťáci a od pondělka do nich usednou i žáci prvního stupně. Základní škola Tyršova opět přivítá téměř polovinu těchto mladších dětí.

V budově školy na Tyršově ulili se znovu denně schází 45 deváťáků. Sedm už se do lavic nevrátilo, jsou přijati na učební obory nebo umělecké školy a na přijímací zkoušky se připravovat nepotřebují.

“Výuka přispívá tomu, abych udělal přijímačky, doma bych se k tomu nepřinutil,” reagoval Šimon Osička, 9. třída ZŠ Tyršova. “Je to lepší, než se doma učit sama. Učitelé nám to lépe vysvětlí,” přidala se Sára Langerová, 9. třída ZŠ Tyršova.. “Musím říct, že mi učení ve škole dost pomáhá,” přiznala Markéta Hubíková, 9. třída ZŠ Tyršova.

“Výhodou je, že většina těchto deváťáků se chce dostat na ty své vysněné školy, takže oni pracovali i díky tomu distančnímu studiu docela dobře,” podotkl Rudolf Balon​, výchovný poradce, ZŠ Tyršova Nový Jičín.

Výuka probíhá bez komplikací a škola nemá obavy ani z pondělního návratu žáků 1. stupně, kterých očekává 153, což je téměř polovina z celkového počtu. Rozdělení budou do 13 skupin, každé budou přiděleni tři pedagogové.

“Tým vyučujících se bude skládat z učitele, který bude mít prezenční výuku, druhý učitel bude určen na distanční výuku, která bude pokračovat pro žáky, kteří zůstávají doma. A třetí člen týmu bude vychovatel, který děti převezme odpoledne na zájmové vzdělávání,” vysvětlila Magda Trávníčková, ředitelka ZŠ Tyršova Nový Jičín.

Vedení školy doufá, že všichni žáci se do budovy vrátí alespoň 30. června pro vysvědčení.

Na toto výjimečné období budou školáci a učitelé vzpomínat s různými pocity.

“Je to velice příjemný zážitek, že máme dlouho prázdniny a v podstatě si jen užíváme,” sdělil jeden z deváťáků. “Mrzí mě, že jsme přišli o ty dva měsíce, kdy jsme ještě mohli být spolu,” minila vedle sedící patnáctiletá slečna.

“Prvním úkolem bylo rozjet distanční výuku. Zorganizovali jsme kurzy on-line výuky pro učitele. A v podstatě jsme rozjeli distanční výuku hlavně z matematiky a češtiny,” konstatovala ředitelka školy.

“Zkušenost je to obrovská, hlavně úplně jiný systém výuky a doufám, že už se to nikdy nebude opakovat,” uzavřel Rudolf Balon.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy