Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moře z novojičínského bazénu nebude, ale teplá voda ano

Teploty mají v příštím týdnu opět vystoupat nad 20 stupňů a na otevření se připravují venkovní koupaliště. Bazén v Novém Jičíně chce standardně otevřít 1. června. V těchto dnech zde finišují údržbové práce.

Koupaliště se budou muset letos v létě přizpůsobit nařízeným hygienickým podmínkám. Zpříjemnit pobyt v areálu se tak novojičínský bazén snaží alespoň několika drobnými úpravami. Z prostoru například zmizely některé povrchy, na kterých to návštěvníkům klouzalo.

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Odstranili jsme keramickou dlažbu, ta je nahrazena kamenným kobercem. Takže předpokládám, že ubyde zranění a pádů, protože ta dlažba nebyla úplně ideální.

Zrekultivovaný je také okolní trávník a pracovníci bazénu obnovují nátěry některých ploch.

Marek Pohořelský, plavčík: “Natíráme tobogán, čistíme bazény, dezinfikujeme, prostě, co je potřeba, tak děláme. Určitě už se těšíme, až konečně se bazén otevře, přijdou lidi a budeme dělat práci, pro kterou jsme určeni.”

Do areálu podle aktuálních nařízení vlády může zatím maximálně 300 osob. K dispozici nebude dětské hřiště a workout.

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Budeme se snažit návštěvníkům zpříjemnit i tu vodu. Moře z toho neuděláme ani slanou vodu, ale bazén budeme přihřívat. Všechno souvisí s tím, jaké budou teploty, ale určitě budeme vodu přihřívat tak, aby se tady návštěvníci cítili příjemně.”

Otevírat se už znovu nebude sousední krytý bazén, ten provozovatel zpřístupní až v září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy