Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovci se dočkají tartanu a nového trávníku

Tělovýchovná jednota Nový Jičín uspěla na ministerstvu školství s žádostí o dotaci na opravu sportoviště. Ještě letos by měl získat novou podobu letní stadion. Na jeho rekonstrukci přispěje i město.

Škvárová atletická dráha místy připomínající oraniště, téměř 60 let starý fotbalový trávník - to je aktuální stav letního stadionu, stavby která byla zkolaudována v roce 1962

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Od té doby nebyla provedena vůbec žádná větší, natož generální údržba areálu. V podstatě u příležitosti spartakiád se provedla nějaká dílčí opravy, nátěry, výměny laviček.”

Už brzy by se podoba sportoviště měla začít měnit. Tělovýchovná jednota získala na rekonstrukci 36 a půl milionu korun. Sedmdesát procent nákladů garantuje ministerstvo školství, zbytek prostředků, 13 a půl milionu korun, poskytne město.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Areál sice patří tělovýchovné jednotě, ale je to v rámci města. Zároveň tělovýchovná jednota nemá tolik prostředků, aby byla schopna to sama spolufinancovat, proto ta účast města byla nezbytná, jinak by tělovýchovná jednota musela dotaci ministerstva odmítnou a k rekonstrukci by nedošlo.

Přestavba areálu má být hotova do konce roku.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Jsou to hlavně zevní práce, to znamená kompletní skrývka povrchu pod drahami, atletickými sektory a hřištěm samotným, kde dojde k navážce kameniva, položení drenáží a umělé závlahy. Dráhy a sektory budou pokryty tartanem. Na hřišti by měl být položen nový přírodní trávník.

Zachovány zůstanou všechny atletické sektory, po obvodu bude šest běžeckých drah, v cílové rovince osm pro sprinty. Nové bude oplocení a tři malé tribuny, z toho dvě zastřešené. Hlavní tribuna zatím zůstane beze změny. Jednou z variant je, že se zbourá a nová bude součástí multifunkční haly, kterou město plánuje v rámci projektu revitalizace celého areálu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy