Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín láká zpět turisty, sází na 3D technologie i mytologii

Novojičínské Návštěvnické centrum i zdejší muzeum se znovu snaží vrátit turisty do svých expozic. Sází na novinky, moderní prvky a třeba i na hororové téma.

Jak znovu nalákat do muzejních a výstavních prostor návštěvníky - to je problém, se kterým si lámou hlavu i v Novém Jičíně. Městské Návštěvnické centrum opět zpřístupnilo expozice klobouků i Laudona.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Snažíme se cestovní ruch v Novém Jičíně znovu nastartovat různými formami, propagací, reklam, billboardů.”

A sází i na moderní novinky.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “V expozici klobouků připravujeme digitální zkoušírnu, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet 40 klobouků interaktivně v 3D technologii. Myslím si, že do měsíce bude tato zkoušírna plně k dispozici.”

Muzeum Novojičínska také znovuotevřelo Žerotínský zámek a některé další pobočky v okrese. Připravuje nové výstavy, například grafické návrhy bankovek z doby 1. republiky, nebo Černé roucho o působení jezuitského řádu. Zájem veřejnosti si slibuje od experimentálního projektu Akta mytologika, který představí legendy z prostředí Kravařska.

Zdeněk Orlita, ředitel Muzea Novojičínska: “Je to experimentální projekt. Cílem projektu je dotknout se trochu jiným způsobem zdejší krajiny, kultury, a to právě optikou pověstí, pohádek a legend. První ročník, který budeme otevírat 15. září v Nové galerii, nese podnázev Vlkodlak,”

V okresním archivu v Novém Jičíně našli pracovníci pověst o vlkodlakovi v nedalekých Blahutovicích. Celé téma by měla propojit odborná diskuze, projekce filmů a výstava.

V neposlední řadě pak muzeum 2. června poprvé otevírá nově rekonstruovanou pobočku Muzea Šipka ve Štramberku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy