Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský Fokus na dálku zadal téměř 40 úkolů

Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně, které už obnovilo provoz, se snažilo být se svými příznivci v kontaktu i v době nuceného uzavření. Prostřednictvím sociálních sítí připravovalo na každý den novou výzvu. Děti tak vybídlo k téměř 40 sportovním, výtvarným a dalším aktivitám.

Osmatřicet pracovní dní v době nejtužších koronavirových omezení, vždy v 8 hodin ráno, zveřejnilo novojičínské Středisko volného času Fokus na facebooku úkol. Výsledek pak stačilo nafotit nebo natočit krátké video a připojit pod zadání.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Výzvy s názvem Fokusáci v akci probíhaly skoro dva měsíce. Během těchto dvou měsíců jsme zveřejnili 38 výzev, do kterých se zapojily aktivně děti nejen děti z Nového Jičína, ale i z širokého okolí. Naše výzvy jsme zveřejnili i na webu volnočasových aktivit pro celou Českou republiku.”

Úkoly na zahnání nudy vymýšleli lektoři z různých fokusáckých kroužků.

Jan Němec, lektor SVČ Fokus Nový Jičín: “Tady s nerfkama měli pomocí zrcátka střílet pozadu a pak to byly také kreativní výzvy. vyráběli malý katapult, se kterým stříleli kuličky nebo kostičky.”
Dana Dokládalová, lektorka SVČ Fokus Nový Jičín: “Z výtvarného oboru to třeba byly nápady, kdy jsme malovali obrázky z mouky, malovali jsme na dřevo nebo vytvářeli srdíčka z přírodnin. ”

Top10 z celého množství účastníků, která splnila všechna zveřejněné zadání, se dočká ocenění. A Fokusáci teď na závěr ještě vybízejí zase děti, aby pro ně připravily tu definitivně poslední výzvu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy