Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se v novojičínské nemocnici mohou cítiti jako na louce

Pozitivně naladit děti, které jsou hospitalizované v novojičínské nemocnici, má pomoci nová herna. Svou výzdobou připomíná rozkvetlou louku. Se zafinancováním rekonstrukce pomohlo město i praktičtí lékaři.

Nová podlaha, nábytek a celý prostor vyplněný žlutou a zelenou barvou s dekoracemi, které připomínají rozkvetlou louku. Záměrem dětského oddělení novojičínské nemocnice bylo vytvořit hernu pro děti, která navodí dobrou náladu.

Andrea Kudělková, primářka dětského oddělení, Nemocnice Nový Jičín: “Chtěli jsme to prostředí zpříjemnit tak, aby to pro děti bylo veselejší, aby jim to zvedlo náladu v tom nepříjemném zážitku, jakým hospitalizace jistě je.”

Herna slouží k aktivitám předškolním i školním dětem, které nemusí být na lůžku, a také jako jídelna.

Rekonstrukce představovala investici 180 tisíc korun. Kromě nemocnice se na financování podíleli někteří praktičtí lékaři, kteří na dětském oddělení také slouží, a 78 tisíc věnovalo město Nový Jičín.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Já bych popřál tomuto prostoru, ať těch dětí je tu co nejméně, ale když už tu musí nějakou dobu strávit, aby se tu cítily co nejlépe.”

Realizování tohoto projektu motivuje dětské oddělení k tomu, že se bude snažili zvelebit i hernu pro nejmenší děti o patro výše, chodby a čekárnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy