Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín definitivně zrušil letošní slavnost. Budou menší akce mimo náměstí

Novojičínská městská slavnost letos v září nebude. Definitivně o tom rozhodli radní města. Některé menší akce během léta, koncerty a festivaly, se ale uskuteční. Jejich rozsah bude záležet na rychlosti rozvolňování vládních omezení.

Slavnost města v Novém Jičíně letos nebude. Radní tak rozhodli vzhledem k tomu, že stále neví, jak rychle bude vláda rozvolňovat opatření přijatá v souvislosti s koronavirem, a jaká pravidla pro pořádání velkých akcí budou platit v září.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Čekali jsme do poslední volné chvíle, do kdy ještě bylo ty slavnosti zachránit. Ale už ta chvíle nastala, protože bylo potřeba dát informaci i účinkujícím, zda budou nebo nebudou vystupovat.”

Dalším důvodem bylo i to, že na velké části programů slavnosti se podílí i základní a mateřské školy, které byly zavřené a aktuálně řeší jiné priority.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Naopak ta dobrá zpráva je, že zatím máme v plánu uskutečnit kulturní léto. S tím, že akce by se nekonaly na náměstí, ale předběžně máme domluveno, že by se konaly v areálu Nového Slunka a na Skalkách.”

Městské kulturní středisko hledalo pro letní produkce venkovní prostory, ve kterých lze kontrolovat počet účastníků. Kulturou tak ožije rovněž nádvoří Staré pošty.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Součástí Novojičínského kulturního léta jsou tradiční kulturní, sportovní a jiné společenské akce. Takže začínáme 13. června na nádvoří Lenkou Hrůzovou, potom je tam Streetball.”

Chybět nebude ani už zažitý Festival pod kaštany nebo úplná novinka - Novojické folkové čtvrtky.

O programu budou už brzy informovat plakáty a webové stránky kulturního střediska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy