Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Partnerem cyklojízdy Nadace Josefa Zimovčáka na pomoc dětem je i Nový Jičín

Nový Jičín se stal zastávkou sportovně-charitativního projektu Na kolem dětem. Několik desítek cyklistů se jízdou napříč republikou vydalo podpořit malé onkologické pacienty. V čele pelotonu nechyběl na nepřehlédnutelném vysokém kole Josef Zimovčák.

Na Masarykovo náměstí dorazila 11. cyklotour Na pomoc onkologicky nemocným dětem. Peloton zde zastavil v rámci první etapy, odstartovala v Kopřivnici a jejím cílem byla po 101 kilometrech Slopná na Zlínsku.

Josef Zimovčák, pořadatel cyklotour: “Projekt Na kole dětem má čtyři významy, čtyři P, jak říkáme. Pomoc dětem, partnerství, to jsme my lidé, kteří se potkáváme, poznání krásy naší vlasti a pohyb.”

Josef Zimovčák, mnohonásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole, přijel na svém nepřehlédnutelném stroji.

Josef Zimovčák, pořadatel cyklotour: “Ano, já jsem vyrazil na vysokém kole, protože je to symbolika spojená s mým jménem a s mou sportovní kariérou a je to kouzelné v tom, že si lidé toho kola všimnou.”

Celou desetidenní tour absolvuje pořadatel akce s dalšími pětadvaceti cyklisty. Průběžně se k nim připojují další účastníci.

Svatopluk Kolář, účastník cyklotour: “Pokud se to jede přes Kopřivnici, tak se vždy zúčastňuji.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Já jezdím téměř pravidelně do práce na kole, takže se k nim připojím, alespoň je vyprovodím minimálně do Loučky.”

Nový Jičín podpořilo cyklotour podruhé, poprvé to bylo v roce 2014. Nadačnímu fondu Josefa Zimovčáka věnoval pět tisíc korun. Jakoukoliv finanční částku mohli lidé na náměstí vložit i do skleněné kasičky nebo ji zaslat na transparentní účet nadace.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “My jsme rádi, že jsme se k tomu mohli jako partner přidat a přispět jednak nějakou drobnou částkou, občerstvením a oficiálním přivítáním.”
Josef Zimovčák, pořadatel cyklotour: “Jsem rád, že Nový Jičín už se zapojil podruhé, poprvé to bylo v roce 2014, a s panem místostarostou jsme se domluvili, že to není naposledy.”

Přestože cyklotour pomáhá dětem, tak právě ony se letošního ročníku vzhledem ke koronavirové epidemii účastnit nemohly. Konala se v omezeném rozsahu, bez koncertů a dalších doprovodných programů.

Josef Zimovčák, pořadatel cyklotour: “Školy bývají vždycky takové dost zásadní v tom, že jsou tady s námi na náměstí a jedou kousek s námi.

Letošní akce Na kole dětem končí 20. června v Lanškrouně. Cyklisté, kteří ji absolvovali celou, najeli více než 1200 kilometrů.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků