Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krytý bazén v Novém Jičíně už v červnu neotevřel, opravuje sprchy a páru

Krytý bazén v Novém Jičíně už po uzavření kvůli koronaviru plavce až do září nepřivítá. Vynucené pauzy správce areálu využil ke stavebním úpravám. Pustil se do rekonstrukce sprch a parních místností.

Zatímco venkovní koupaliště v Novém Jičíně provozovatelé v červnu otevřeli, vnitřní areál bazénu zůstává kvůli náročným podmínkám ministerstva zdravotnictví až do září uzavřen. O něco dříve tak mohla začít rekonstrukce sprch a parních místností.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Každý si asi dovede představit, když je to veřejný bazén a probíhá tady provoz od šesté ranní do deváté večerní, že ta sprcha je to nejexponovanější místo. To opotřebování je tam velké.”

Součástí stavebních prací je nová elektroinstalace, vzduchotechnika, obklady a vybavení. Rekonstrukce provozu páry, se kromě snížení energetické náročnosti, projeví také estetičtějším vzhledem prostoru a zmizí jeden nepříjemný průvdní jev starého zařízení.

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Má to být přece jen nějaká odpočinková místnost, má tam být hvězdné nebe, bude to do oblouku, takže tam ubyde nepříjemná věc, kdy tam skapávaly kapky horké vody,”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Lze říci, že je to další etapa revitalizace bazénu a sportovní haly. Náklady jsou 3 a půl milionu včetně DPH. Takže zhruba 14 dnů už probíhá tato rekonstrukce, která je plně hrazena z vlastních zdrojů města.”

Stavební práce skončí v polovině srpna. Rekonstrukce tohoto sportoviště v majetku města probíhala v několika etapách od roku 2015. Celkem už zde radnice proinvestovala zhruba 100 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy