Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

In Signum vybízí k symbolickému nádechu

Žerotínský zámek připravil na léto výstavu prací členů výtvarného spolku In Signum. Tato skupina umělců tvoří různými technikami, ovšem pojí je pozitivní pohled na svět. Společnou prezentaci pojmenovali Nádech.

Nová galerie Žerotínského zámku se proměnila v obrazárnu. Až do 6. září hostí díla členů unie výtvarných umělců, kteří jsou sdružení ve spolku In Signum.

Lenka Juráčková, kurátorka výstavy: “Je to volné sdružení profesionálních výtvarníků, které bylo založeno v roce 1995 v Ostravě. Zaměřují se na smalty, malby a sochařství. Za dobu svého působení uspořádali desítky výtvarných sympozií, výstav, a to nejen u nás, ale i v zahraničí.”

Pod hlavičkou spolku In signum je soustředěno 11 výtvarníků, v Žerotínském zámku se prezentuje 8 z nich, včetně předsedy sdružení Antonína Gavlase, který se narodil v Novém Jičíně. Pro společnou výstavu si vybrali pojmenování, které mohou návštěvníci chápat i jako reakci na nedávno prožitou komplikovanou dobu.

Lenka Juráčková, kurátorka výstavy: “Název Nádech má být jakýmsi symbolickým vyjádřením toho, co je pro náš život nejdůležitější. A možná i symbolem takové neustálé obecné naděje každého nádechu v životě.”

Výstava výtvarného spolku In signum je přístupná v běžné otevírací době Muzea Novojičínska, každý den kromě pondělí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy