Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští zastupitelé řešili dotace na příští rok, částku na ně snížili

Nový Jičín v příštím roce rozdělí v dotačních programech méně peněz, než původně předpokládal. I tak ovšem půjde o částku 24 milionů korun. Přidělení financí do různých podpůrných programů v oblasti sportu, kultury a sociální sféře schválili zastupitelé.

V souvislosti s úsporami vynucenými aktuální krizí musela novojičínská radnice v rámci rozpočtu zasáhnout do dotačních programů na rok 2021. V příštím roce si sportovní oddíly, kulturní spolky, sociální organizace a další rozdělí nižší částku, než by určil stanovený koeficient, a to fixních 24 milionů korun. V červnu to schválilo zastupitelstvo.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Pro příští rok nevycházíme z té dříve stanovené hranice 5 a půl procenta z daňových a nedaňových příjmů za předchozí uzavřený kalendářní rok, takže pokles je zhruba o 4,8 milionu korun proti letošnímu roku.”

Sportovci si tak přijdou na zhruba 15 milionů korun, kulturní spolky si rozdělí 1 milion 200 tisíc, naopak šetřit město nebude v oblasti sociálních organizací, které získají něco přes 6 milionů korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V nedávné koronavirové době jsme zjistili, že bez těch sociálních služeb a neziskových organizací by řada lidí strádala. tyto služby jely více jak na 100 procent a měly opravdu skutečné náklady, tam je třeba posílit.”

Z důvodu úspor město vyřadilo z dotačních programů pro rok 2021 příspěvek na estetizace nebo opravu kulturních památek. Ještě větší pokles financí na dotace pak předpokládá vedení radnice na rok 2022.
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 9 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků