Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín už vlastní potřebné pozemky, může prodloužit cyklostezku

Prodloužení cyklostezky Koleje v Novém Jičíně už nestojí nic v cestě. Městu se podařilo vykoupit další potřebné pozemky, zejména areál bývalého Horního vlakového nádraží.

Cyklostezka Koleje začíná na okraji Nového Jičína v místě bývalého železničního přejezdu na ulici Rybníčky. Tím, že radnice od železniční správy vykoupila za 2,9 milionu korun areál tzv. Horního nádraží, může start trasy posunout směrem do města.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nyní bude na řadě studie, která by měla zhodnotit využití celého objektu. Nicméně už v tuto chvíli je zřejmé, že jedním z podstatných využití části areálu je prodloužení stávající cyklostezky, měla by vést až k bývalé výpravní nádražní budově.”

Trať pro cyklisty se tak protáhne o zhruba 300 metrů na rovných deset kilometrů. V budově by mohl být například servis pro kola.

Cyklostezku ale také čeká rozšíření opačným směrem. V místní části Bludovice město vykoupilo za 1,7 milionu od ministerstva obrany pozemek v úseku bývalé vojenské vlečky.

Lenka Ondřejová, cyklokoordinátorka města Nový Jičín: "To plánované rozšíření by mělo být v délce necelých 600 metrů, mělo by navazovat na stávající cyklostezku a pokračovat dál na železniční most, který vede přes velmi frekventovanou silnici první třídy.”

Cyklisté se tak budou moci bezpečně vydat například směrem k výletním lokalitám Čerťák a Skalky. V současné době se zpracovává projektová dokumentace, která by měla být hotova začátkem příštího roku. Stát bude necelých 600 tisíc korun, zhruba polovinou na ni přispěje dotací Moravskoslezský kraj z programu rozvoje cykloturistiky.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků