Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodáci připomenou nejen svého zakladatele a vydají knihu

Po vynucené pauze opět aktivně zasahuje do společenského a kulturního života Novojičínských také Klub rodáků a přátel města. Připravil historickou přednášku, vydává knihu a zavzpomíná na svého zakladatele.

Na první akci po možnosti obnovit činnost lákal Klub rodáků a přátel města své příznivce v úterý 23. června do své klubovny na baště, a to na odloženou přednášku Martina Vitko k 75. výročí osvobození města a ukončení druhé světové války. Další významná vzpomínková akce klubu je na programu 2. července.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “Letos je to 20 let, kdy zakladatel klubu rodáků a Ondráše, Ervín Bártek, předčasně odešel. Chceme se sejít na hřbitově a tam mu určitě sbor Ondráš zazpívá. Také si tam chceme zároveň prohlédnout i některé z těch čestných hrobů, které byly schváleny zastupitelstvem před asi dvěma lety.”

Ještě na konci června se klub rodáků chystá vydat další publikaci pro zájemce o historii města.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “Knihu, která pojednává o novojičínských hospodách a vůbec o všech restauračních zařízení v Novém Jičíně v celé jeho historii. Něco takového tady ještě nikdy nebylo. Těšíme se, že ji budeme moci pokřtít v nějaké významné novojičínské restauraci.”

Autorem publikace s názvem Tradice pohostinství v Novém Jičíně je Václav Bubeník. Částečně se na obsahu podílí i Pavel Wessely.

V polovině července, 15., se pak v sídle klubu na baště uskuteční vernisáž výstavy Parky a aleje české a moravské krajiny.

Co se naopak vzhledem ke stálé nejisté situaci v oblasti cestování do některých zahraničních zemí rodákům nepodaří, je zářijová poznávací cesta do Holandska.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “Náhradou je cesta Po stopách Jana Amose Komenského, ale jen po vlastech českých.”

Podrobné informace o všech akcích a přesných termínech konání jsou na webu a facebookovém profilu klubu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy