Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krytý bazén bude mít nové sprchy a páru s hvězdným nebem

Krytý bazén už po uzavření kvůli epidemii plavce až do září nepřivítá. Vynucené pauzy správce areálu využil ke stavebním úpravám. Pustil se do rekonstrukce sprch a parních místností.

Zatímco venkovní koupaliště provozovatelé v červnu otevřeli a vítají návštěvníky, pro které i přihřívají vodu, vnitřní areál bazénu zůstává kvůli náročným podmínkám ministerstva zdravotnictví až do září uzavřen. O něco dříve tak mohla začít rekonstrukce sprch a parních místností.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Je to rekonstrukce po strašně dlouhé době, bojovali jsme o to delší dobu a jsem rád, že se na to v rozpočtu města našly peníze, a určitě to návštěvníci přivítají. Každý si asi dovede představit, když je to veřejný bazén a probíhá tady provoz od šesté ranní do deváté večerní, že ta sprcha je to nejexponovanější místo. To opotřebování je tam velké.”

Součástí stavebních prací je nová elektroinstalace, vzduchotechnika, obklady, dlažby a vybavení. Rekonstrukce provozu páry, se kromě snížení energetické náročnosti, projeví také estetičtějším vzhledem prostoru a zmizí jeden nepříjemný průvodní jev starého zařízení.

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Má to být přece jen nějaká odpočinková místnost, má tam být hvězdné nebe, bude to do oblouku, takže tam ubyde nepříjemná věc, kdy tam skapávaly kapky horké vody,”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Lze říci, že je to další etapa revitalizace bazénu a sportovní haly. Náklady jsou 3 a půl milionu včetně DPH, vše je plně hrazeno z vlastních zdrojů města. Je potřeba říci, že je to další investice do sportovních zařízení, která je v letošním roce opravdu velká. Nesmíme zapomenout na největší investici, což je rekonstrukce střechy zimního stadionu za zhruba 55 milionů korun. Je to i dotace tělovýchovné jednotě na opravu fotbalového stadionu a atletické dráhy a další peníze jdou na údržbové práce na dalších sportovištích.”

Nové sprchy a parní místnosti by měly být hotovy v polovině srpna tak, aby se mohl začít vnitřní bazén napouštět. Kompletní rekonstrukce tohoto sportoviště v majetku města, včetně basketbalové haly, probíhala v několika etapách od roku 2015. Celkem už zde radnice proinvestovala zhruba 100 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy