Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní léto zve v červenci Pod kaštany a do Varů

Novojičínské kulturní léto nabídne během prázdnin pestrou směsici programů. V červenci budou těmi stěžejními například Festival pod kaštany, který zdomácněl v zahradě Nového Slunce, a projekt Tady VARY.

Letošní Novojičínské kulturní léto neproběhne v úplně standardním režimu, tedy jak bývá zvykem, většinou na náměstí, ale přesune se do ohraničených prostor. Jedním z nich je nádvoří Staré pošty, kde už v červnu zazpívala Lenka Hrůzová v doprovodu kapely Galia Brothers. Tady budou programy pokračovat sérií nazvanou Novojičínské čtvrtky.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Budou to převážně folkové večer, ale nejen ty. Navazujeme na Open micové večer, které děláme v klubu Galerka, takže se tam může přihlásit kdokoliv, kdo by si chtěl před publikem zahrát.”

Pro další produkce městské kulturní středisko více využije také zahradu restaurace Nového Slunce. Tady 10. července zahraje kapela Hrdza.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Což je slovenský folklor, je tam polská zpěvačka, je to velmi temperamentní a zřejmě je to špička slovenské world music.”

Předskokanem jim bude novojičínský Koberec. Dále už plakáty kulturního léta avizují v zahradní restauraci 3. ročník Festivalu Pod kaštany, a to v termínu 17. a 18. července.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Pro letošní rok jsme zvolili známé interprety. Z těch nejznámějších to bude Lenka Filipová, Věra Martinová a Samson Lenk. Z těch méně známých můžu vypíchnout Pavla Čadka nebo René Souček. nebudou chybět ani Novojičínští, Petr Brandejs band nebo Fčil a Tu.”

V případě extrémně špatného počasí by se festival přesunul do sálu Střediska volného času Fokus.

Třetím prostorem kulturního léta bude amfiteátr na Skalkách, kde 25. července zazpívá Anna K a spolu s ní jako hosté kapela Leon a slovenská zpěvačka Dominika.

Hudební stránku července pak 31. uzavře v Novém Slunci svižný koncert skupiny Mr. Loco, která v sobě snoubí balkánský folklor, reggae, ska a další podobné styly.

Kulturní léto má ovšem také filmovou podobu, a to díky mimořádné události letošního roku nazvané Tady Vary. Jde o náhradní projekt organizátorů Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Proběhne od 3. do 11. července v 96 kinech v celé republice, včetně novojičínského.

Marek Grussmann, vedoucí Kina Květen: “Představení budou koncipována ve festivalovém duchu. K vidění bude celkem 16 filmových titulů, některé budou doplněny odbornými úvody přenášenými on-line do sálu. Půjde o rozhovory s režiséry filmů a pořadateli festivalu.”

Diváci se mohou těšit například na zahajovací snímek Než skončí léto, filmy Proxima, Meky a další.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy